Proč bychom se netěšili, když festival začíná!

Z minulých ročníků festivaluCovidu navzdory v sobotu 12. září 2020 začíná Hudební festival Petra Dvorského. Během 14 dnů (do 26. září 2020) proběhne ve Valči u Hrotovic, Jaroměřicích nad Rokytnou a Třebíči deset festivalových koncertů. 

Pořadatel festivalu agentura ARS/KONCERT ve spolupráci s Krajem Vysočina, Národním památkovým ústavem a městem Jaroměřice nad Rokytnou a za vytrvalé podpory generálního partnera Skupiny ČEZ festival nevzdal, přeložil termín ze srpna na září a přepracoval kompletně program tak, aby se všechny koncerty mohly odehrát pod střechou. Šest z nich bude hostit Velký sál hotelu Zámek Valeč, tři Sál předků zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou a jeden bazilika sv. Prokopa v Třebíči.

Tentokrát sice nebudeme moci publiku nabídnout na žádném z koncertů úžasný prostor jaroměřické zámecké zahrady s hvězdným nebem nad hlavou. Při prohlídce zahrady před koncertem v Sále předků ovšem může zjistit, jaké překvapení bylo pro ně vedením zámku na letošek přichystáno. Nehledě na to, že zámek je skvělým cílem sám osobě. Na nádvoří zámku před koncertem nabídne výbornou kávu a domácí sladkosti – a některé i podle originálního receptu z dob hraběte Questenberga – tréninková kavárna Centra Barevný svět s názvem Splněný sen. Na městské radnici nebo v barokním Špitále jen pár kroků od zámku lze navštívit zajímavé výstavy.

Zámek Valeč pořádá prohlídky historické části areálu a plně k dispozici je samozřejmě i restaurace s výbornou kuchyní a pohotovou obsluhou. Pokud se někdo rozhodne pro delší pobyt, místní wellness centrum a nádherné okolí mohou připravit nejeden příjemný zážitek. A ve Velkém sále při koncertě posluchači zjistí, že jsme si „kousek“ jaroměřické zahrady vzali sebou.

Třebíč – jeden ze skvostů Kraje Vysočina a město památek UNESCO – rozhodně stojí za návštěvu spojenou s večerním festivalovým koncertem. 

Všechny koncerty se pochopitelně odehrají za dodržení bezpečnostních opatření tak, aby byla zajištěna maximální možná ochrana publika. Povinností zůstává použití roušky během koncertu a při vstupech do koncertních prostor budou k dispozici dezinfekční prostředky na ruce. Vzhledem k dostatečné kapacitě bude možné dodržet i potřebnou distanci, a to i na koncertech ve Velkém sále ve Valči. Tam jsou místa sice číslovaná, ale publikum bude mít možnost vybrat si místa nehledě na číslování tak, aby mohl být odstup dodržen.

V Jaroměřicích nad Rokytnou zaparkujete nejlépe na náměstí Míru nebo na ulici Poděbradova směrem na Moravské Budějovice. Ve Valči lze parkovat v okolí zámeckého areálu, např. jen přes ulici u místního fotbalového hřiště. V Třebíči využijte parkoviště nad areálem baziliky a zámku v ulici Nad Zámkem.

Vstupenky na jednotlivé koncerty budou k zakoupení i na večerní pokladně hodinu před začátkem koncertu v místě jeho konání. Nyní je lze koupit síti CK TIPAtour (Třebíč, Jihlava, Znojmo, Praha), na zámku nebo v Infocentru v Jaroměřicích nad Rokytnou a v recepci hotelu Zámek Valeč. 

Takže proč bychom se netěšili…

Podrobnosti na www.festivalpetradvorskeho.cz