Jarmark na hradě letos „zachraňuje“ pouťovou tradici v Polné

Jarmark na hradě v PolnéVzhledem k nastalé situaci kvůli celosvětové epidemii nemoci covid-19 došlo ke zrušení mnoha kulturních i sportovních akcí. S rozhodnutím ohledně konání polenské pouti bylo vyčkáváno do poslední chvíle tak, aby byla zohledněna aktuální epidemiologická situace. Koncem srpna padlo konečné rozhodnutí Zastupitelstva města Mrkvancovou pouť nepořádat. Radost to pochopitelně neudělalo nikomu – obyvatelům, ani návštěvníkům města, kterých každoročně přijíždí na pouť tisíce, a už vůbec ne dětem, které zůstaly ochuzeny o pouťové veselí a dovádění.

Přesto si to můžeme všichni alespoň trochu vynahradit v sobotu 12. a v neděli 13. září návštěvnou hradního areálu. Městské muzeum v Polné se rozhodlo svůj tradiční pouťový jarmark uspořádat. Můžeme se těšit na jarmark s řemeslným zbožím, kostýmované prohlídky hradu se Zachariášem z Hradce a jeho chotí Kateřinou, rytířské souboje a šermířská vystoupení v podání skupiny Novus Origo, prodej zdobených perníčků, sokolníka s dravci, lukostřelbu i bohaté občerstvení.

V neděli 13. září bude program obohacen ještě o dvě hudební vystoupení – od 13.30 hodin zahraje dechová hudba Havlíčkobrodská dvanáctka a od 15:30 hodin spustí country skupina Xˇandi.

Více na www.muzeum-polna.cz.