Vysočina má svůj e-shop. Nabízí turistické brožury i igráčka

e-shopVysočina Tourism představuje nový e-shop, kde nabízí propagační předměty a turistické publikace o Vysočině. Originálním kouskem je například vysočinský igráček turista a turistka nebo kniha Vysočina – příroda a krajina plná nádherných barevných fotografií.

„Vytvořili jsme e-shop jako další formu, jak návštěvníkům Vysočiny, příznivcům, turistům a všem zájemcům nabídnout naše propagační materiály, publikace, suvenýry. Najdete ho na adrese eshop.vysocina.eu. Na potřebě jeho vzniku jsme se shodli s naším zřizovatelem, Krajem Vysočina, neboť dnešní doba není příliš nakloněna hromadnému setkávání při veletrzích cestovního ruchu a dalších akcích, při nichž jsme turistům předávali naše turistické brožury až dosud nejčastěji,“ uvedl Tomáš Čihák, ředitel Vysočina Tourism.

Stejně jako na veletrzích, i v e-shopu je Vysočina Tourism nabízí zájemcům zdarma, jen za poštovné a balné. Nechybí tu novinky, jako jsou Pivovary s výletem nebo Vysočina sklářská. Zájemci zde najdou turistickou mapu Vysočiny s legendou v češtině, angličtině i němčině, mapy s cyklotrasami a seznamem ubytování, z dalších brožur můžete objednávat třeba Hrady, zámky a historické objekty na Vysočině, Památky UNESCO, Top atraktivity Vysočiny a další. 

Dobrým tipem na krásný vánoční dárek může být velká obrazová kniha Vysočina – příroda a krajina za 499 Kč. Publikaci vydal Kraj Vysočina v roce 2019, má 264 stran na křídovém papíře, je rozdělena do patnácti oddílů podle regionů Vysočiny. Množství základních informací o jednotlivých lokalitách doplňuje spousta úchvatných, barevných fotografií typického rázu krajiny, rostlin a živočichů dané lokality. U každého oddílu najdete mapu celého okresu, kde jsou vyznačeny evropsky významné lokality, chráněné krajinné oblasti, přírodní parky, památky a rezervace.

Pod vánoční stromeček můžete objednat i naši deskovou hru Vysočina, která prověří vaše znalosti o kraji v devíti stech otázkách. Je určena 2–6 hráčům starším 12 let a stojí 249 korun.

Víte, že legendární hračka igráček je z našeho kraje? Turistu a turistku i s logem Vysočiny na tričku, mapou a dalekohledem vyrábí firma v Novém Veselí na Vysočině a v našem e-shopu lze hračku pořídit za 99 korun. A až si ji koupíte, nezapomeňte ji vzít s sebou na výlet na nějaké vaše obzvlášť zamilované místo na Vysočině, vyfotit ji tam a poslat nám snímek. Rádi jej ukážeme na našich sociálních sítích jako inspiraci ostatním.

Martina Strnadová, Vysočina Tourism