Humpolecké muzeum získalo cenu za expozici s neandertálcem

5Nová antropologická expozice s neandertálcem v Muzeu dr. Aleše Hrdličky v Humpolci získala v národní soutěži Gloria musaealis zvláštní ocenění. Uspěla tak v konkurenci čtyř desítek projektů přihlášených v kategorii výstava roku.

Antropologická expozice s modelem neandertálce v životní velikosti je návštěvníkům přístupná již více než rok. Ukazuje antropologii z rozličných úhlů pohledu, představuje nejnovější poznatky v oboru, je interaktivní a vybavená moderními exponáty. Vedle neandertálce je zajímavostí výstavy třeba i oddíl paleopatologie, který předkládá zájemcům kosterní nálezy s různými deformacemi po zraněních či nemocech.

Aktuální koronavirová situace, bohužel, zrovna všechna muzea uzavřela, ale zájemci o výstavu si mohou tento tip na výlet ponechat na dobu po rozvolnění opatření. V Humpolci je toho k vidění i návštěvě víc, třeba revitalizovaný park, skvělá kavárna v zóně 8smička, což je kulturní prostor v industriálním areálu nabízející výstavy, výtvarné dílny, kurzy, filmy a další akce.

-vt-