Ji.hlava letos probíhá online

Ji.hlava online. Foto: www.ji.hlava.czMezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava letos probíhá online. Na programu je více než 270 filmů, stejně jako každý rok nebudou chybět diskuse s jejich tvůrci, Inspirační fórum a program pro děti. Atmosféru divákům přiblíží živé přenosy z jihlavského Majáku.

Filmový program přináší novinky z českého i světového dokumentu, retrospektivu jihokorejského filmu, přehlídku afroamerického dokumentu, také aktuální témata světové pandemie koronaviru a klimatické krize.

Inspirační fórum nabízí témat šest, a to Nábo-ženství s podtitulem Donebevolající nerovnost v církvi, Země dílo, Cool Afrika, V rytmu algoritmů, Time out a GPS na křižovatce.

Pro děti jsou připraveny rozcvičky se Sokolem, loutková divadla, debata o pohádkách současného světa, online výtvarné dílny a tvůrčí workshopy, výlety za zvířaty, uměním a řemesly, filmová kouzla a závěrem dne autorské čtení z dětských knih Pavla Bezděčky.

Vysočina Tourism v pátek představí Vysočinu sklářskou i turistické novinky 2021

Vysočina Tourism je tradičním partnerem Ji.hlavy. V rámci letošního turistického taháku, jímž je Vysočina sklářská, proto do pátečního programu pro děti (30. října od 9 hodin) připravila streamování zajímavostí ze sklářských míst na Vysočině. Živé vysílání nabídne vedle videí ze skláren i přehled pravidelných sklářských akcí, jakou je třeba Léto u pece, tipy na výlety do sklářských míst v Karlově, Škrdlovicích, Tasicích či Světlé nad Sázavou, informace o dětské hře Vysočinou za skleněnkou i mnohé zajímavosti o sklářském řemesle. Ale nejen sklářství bude na programu. Vysočina Tourism představí turistické novinky pro příští rok, které budou věnovány dětem.

Více na MFDF Ji.hlava.

-VT-