Zimní procházka rozzářenou Světlou

Radnice zima_-_KyTICeAdventní procházka naším městem“ zve nejen obyvatele Světlé nad Sázavou, aby opustili příjemné teplo domova a vyrazili do mrazivého počasí prozkoumat město a načerpat tak vánoční atmosféru.

V zimním období se dříve stmívá, tma přichází v odpoledních hodinách a v našem městě se v tomto čase rozzáří spousta nových svátečních světýlek, i na neočekávaných místech. Pokud si naplánujete procházku na neděli, můžete navštívit i kostel s betlémem. Přijměte naše pozvání aužijte si předvánoční čas.

Od první adventní neděle tj. od 29. listopadu  můžete vyrazit kdykoliv, nejlépe pak v podvečer, od radnice kolem kašny přes most k prvnímu parkovému rybníku. Abyste si užili světelného efektu,  volte soumrak, kdy se rozsvěcejí světla veřejného osvětlení a s ním i sváteční výzdoba. Od půl čtvrté do devíti večer se pravidelně každou půlhodinu z ostrůvku na pár minut  ozvou tóny hudby.  Odpusťte technickou nedokonalost a zkuste poslouchat nejen ušima, ale především srdcem.

A pak po hrázi přejdete osvětlený Andělský můstek a parkem dolů k zámku. Po cestičce kolem sněhových koulí (říkali jsme přece, že letošní rok je jiný …) až k Růžovému altánu. Je pojmenovaný podle pnoucích růží, které ho v létě zdobí. A buďte už potichoučku, protože hned vedle stojí  jelen s kolouškem i laní. Až se dost vynadíváte – prosíme jenom koukat, nesedat, nehladit ani se jinak nedotýkat (všechny animace jsou elektronicky chráněny) – pospěšte a pod dohledem světelného anděla po železné lávce do Nádražní, a pak kolem kina a dalšího anděla zpět na náměstí. Každou neděli bude pro veřejnost otevřen od patnácti do osmnácti hodin i kostel. Zejména děti se tam mohou těšit na betlém, ve kterém každý týden něco přibude….

Doufám, že přírodní krásy, třpyt světel a zvuky známé hudby z procházky Vám přivanou tu pravou předvánoční atmosféru. Trochu nostalgickou, trochu radostnou i tesklivou dohromady.
Že vás potěší a přinese stejnou radost s jakou jsme to všechno pro vás vymýšleli a tajně chystali. Vezměte svoje milované za ruku a potkáme se u anděla….

jpgLeták ke stažení