Města, zámek, klášter a další zvou na adventní akce

129280364 3615337738509664_1666038734054499162_oDnes se otevírají muzea a galerie, zoo, ale i restaurace a ubytovací služby. Mnohá zařízení na Vysočině jsou připravena a zvou návštěvníky na předvánoční akce, samozřejmě se zajištěním všech epidemiologických opatření.

Resort Želiv chystá mikulášskou akci na sobotu 5. 12. od 14 hodin. Těšit se můžete na prohlídky kláštera i pivovaru, kostela Narození Panny Marie, opatské zahrady i návštěvu vyhlášené klášterní restaurace. Odvážné děti mohou nakouknout do tajuplného sklepení s čerty, ale netřeba se bát, svatý Mikuláš s anděly zachrání i hříšníky. Prohlídku sklepení je třeba rezervovat na tel. čísle 725 448 291 nebo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Na Mikuláše s anděly a čerty kolem narazíte i ve Žďáru nad Sázavou, pokud navštívíte v sobotu 5. prosince mezi 13. a 18. hodinou zámek. Balíčky pro děti odevzdáte buď na recepci muzea těsně před návštěvou. Čekání na Mikuláše si můžete zpříjemnit v zámecké kavárně nebo na terase u vánočního stromku s punčem, likérem či svařákem. Nějaké ty dobroty si můžete odnést i domů. A to není všechno, Zámek Žďár pro vás připravil nejen virtuální, který trvá až do 14. prosince, ale už i skutečný vánoční trh. Bude 19. a 22. prosince od 9 do 17 hodin na pivovarském nádvoří a na zámecké terase pod Zelenou horou. Nakoupíte na něm originální ručně vyráběné dárky a zboží s vánoční tematikou. Můžete si během něj i vyzvednout zboží objednané online na virtuálním vánočním trhu.

Na druhý adventní a zároveň mikulášský víkend se připravil i hotel Podlesí a celá pohádková vesnička. I tam s dětmi potkáte sv. Mikuláše s anděly a chybět nebudou ani čerti. Přijde i Kanimůra.

Advent v Humpolci, to jsou organizovaně neorganizované čtyři neděle vyplněné vánočními procházkami městem, které pokaždé skončí na jiném krásném místě. Tam mohou účastníci pověsit svoji hvězdu jako symbol naděje. Podrobnosti najdete na odkazu Humpolecké Vánoce 2020

K putování vánočním časem a českými tradicemi zve zájemce i Polná. Projdete při něm zákoutí města čeká vás dvanáct zastavení se slovem o adventu, symbolech a tradicích. Začíná se na Karlově náměstí a na konci putování čeká do 15. prosince Ježíškova pošta, kde mohou děti zaslouženě odevzdat svá toužebná přání do schránky.

Na našem turistickém portále najdete kontakty na muzea, galerie, restaurace, ubytovatele i turistické cíle, kde si můžete prověřit, jaké akce jsou pro vás aktuálně připraveny. Pojďme si společně udělat pěkný advent!