Odměnou za sklářskou soutěž je dětem skleněnka i turistická hra

289Odměnou za letošní putování s dětským průvodcem Vysočinou za skleněnkou jsou účastníkům nejen úžasné zážitky ze sklářských hutí, hradu, zámku či muzea. Deset vylosovaných šťastlivců získává jako bonus deskovou hru Vysočina.

Putovali jste letos s dětmi krajinou sklářů? Navštívili jste opravdovou sklářskou huť a viděli skláře při práci? Byl to jistě zážitek. Pokud jste si k tomu vzali i našeho průvodce Vysočinou za skleněnkou a nezapomněli jste odeslat pořádající organizaci Vysočina Tourism svůj vyplněný herní kupón, pak jste možná něco vyhráli.

V pátek 11. prosince proběhlo losování soutěže. Máme pro vás jména deseti výherců, kterým přijde poštou desková turistická hra Vysočina. Na balíček se už teď mohou těšit: Nikola Vondrušková, Radek Fiala, Daniela Hroudová, Markéta Procházková, Daniel Pipek, Ema Svobodová, Stanislav Dvořák, Zdeňka Legerská, Andrea Coufalová, Eliška Pavlíčková. Výhercům patří naše gratulace!

Ale tím to celé rozhodně nekončí. Soutěžte s námi dál! Vyzvedněte si na vybraných informačních centrech, herních a sklářských místech našeho průvodce Vysočinou za skleněnkou a sbírejte razítka i v příštím roce.

Vydejte se s námi po stopách sklářské historie do zámku, hradu, muzea či galerie. Projděte se v krajině sklářů po naučné stezce nebo navštivte opravdovou huť, ve které se sklo stále vyrábí. Průvodce vám nejen poradí, kde vás čekají zajímavé zážitky, ale rovněž vám prozradí, z čeho a jak se sklo vyrábí, jaké nástroje jsou k výrobě zapotřebí a jakými technikami se sklo zkrášluje.

Navštivte sedm herních míst, kde získáte nápovědy k otázkám z průvodce, razítko do herního kupónu a skleněnku.  V posledním navštíveném herním místě si vyzvedněte skleněnou odměnu. Posbíráte-li všech sedm razítek, můžete soutěžit.

Herní místa:

  • Huť Jakub, Tasice 1, Tasice – Bělá, 584 01 Ledeč nad Sázavou
  • Hrad Ledeč nad Sázavou, Husovo nám. 7, 584 01 Ledeč nad Sázavou
  • Zámek Světlá nad Sázavou, Zámecká 1, 582 91 Světlá nad Sázavou
  • Sklárna Svoboda, Karlov 31, 591 01 Žďár nad Sázavou
  • Sklářská huť U Hrocha, Škrdlovice 272, 591 01 Žďár nad Sázavou
  • Horácké muzeum, Vratislavovo nám. 114, 592 31 Nové Město na Moravě
  • Milovská naučná stezka, obec Křižánky (razítko získáte v obecní kavárně, Moravské Křižánky 116, 592 02 Křižánky)

-VT-