Vysočinský instagram nabízí originální fotky. I proto získal Zlatý lajk

instagramInstagramový profil Vysočiny @vysocinaregion byl oceněn v soutěži Zlatý lajk. Získal třetí místo v konkurenci celkem deseti krajů ČR, které Instagram aktivně využívají.

Spolek Kvalikom, jenž soutěž Zlatý lajk pořádá, zařadil vysočinský instagramový  profil mezi hvězdně zpracované účty zejména pro konstantní vysokou kvalitu publikovaných příspěvků, které slouží k prezentaci Vysočiny v oblasti cestovního ruchu. Ocenil originální zpracování fotografií nabízejících pohled na Vysočinu třeba okem dronu, ze hřbetu koně či skrze skleněnou kouli. „Administrátoři si hrají s detaily a kreativitou a na výsledku je to znát – počet followerů rychle roste a není se čemu divit. Ve stories správci reagují i na zajímavé příspěvky ostatních uživatelů,“ chválí porota ve svém hodnocení a dodává, že Vysočina snad jako jediný kraj používá formát blogových článků. Jednu změnu by porota vysočinskému účtu doporučila, a to lepší, minimalističtější pojetí profilového obrázku – pouze samotný logotyp, jímž je zelený symbol kopců.

Instagramový profil @vysocinaregion, který spravuje Vysočina Tourism,představuje Vysočinu jako kraj s pestrou nabídkou turistických cílů, nesoustředí se jen na památky a architekturu. Necílí tedy jen na milovníky hradů a zámků, ale i na zájemce o malebnou přírodu, skvělé zážitky či jen běžné výletníky, kteří touží přivézt si ze své cesty neotřelé příběhy zachycené ve fotografiích. Popiskami v češtině i angličtině se snaží oslovit i zahraniční návštěvníky. Nechybí ani propagace regionálních produktů, zábavné kvízy, pobídky ke sdílení a šíření příspěvků tak, aby profil zasáhl co největší počet uživatelů Instagramu.

Martina Strnadová

Vysočina Tourism