V akademii ve Světlé tvoří skláři. Přijďte se na ně podívat

DSC 0002Uměleckoprůmyslová akademie ve Světlé nad Sázavou bude ve dnech 14. až 20. června hostit Česko-rakouský sklářský workshop 2021, pořádaný v rámci přeshraničního projektu I-CULT.

Sklářští výtvarníci z Čech a Rakouska, zde budou tvořit plastiky na bázi foukaného skla a rozpracovávat je podle vlastní fantazie ve specializovaných dílnách školy za účasti místních pedagogů. Pro dotváření objektů budou k dispozici brusičské, malířské, nebo třeba vitrážnické ateliery.

Akce je určena široké veřejnosti, která si bude moci volně tvůrčí postup prohlédnout a to zejména v prostoru školní hutě. K dispozici budou pro zájemce také komentované prohlídky vedené pracovníky školy. Opravdoví nadšenci budou mít šanci ptát se přímo umělců.

Workshop doprovází živou tvorbou právě probíhající česko-rakouské výstavy uměleckého skla a designu Element sklo: Matérie fantazie v Oblastní galerii Vysočiny v Jihlavě a historického sklářství Element sklo: Historie za sklem na hradě Ledeč nad Sázavou.

Další informace na www.sklonavysocine.cz

Kontakt:

Milan Krajíček (odborný kurátor), tel: +420 734 877 948, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

Milena Petz (manažer projektu), tel: +420 734 281 589, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mezinárodní sklářský_workshop_Vysočina_2021