Projeďte Vysočinu na koni

DSC 9253Vysočina nabízí bezmála devět stovek kilometrů dlouhou síť hipotras a na ní víc než čtyři desítky jezdeckých stanic. Ucelenou nabídku turistického vyžití pro zájemce o jízdu na koni nyní Vysočina Tourism představí na největší sportovní události tohoto druhu, a to na Velké pardubické.

Na Vysočině najdete osm set šedesát čtyři kilometrů značených jezdeckých tras a na nich čtyřicet tři jezdeckých stanic, které nabízejí ubytování, ustájení koně a mnohé i základní výcvik. Užít si je mohou nejen zkušení koňáci, ale i nezkušení jezdci či začátečníci včetně dětí.

„Hipotrasy procházejí napříč krajem převážně po lesních a polních cestách. Vysočinskou síť tvoří dvě páteřní trasy od jihu na sever, které jsou propojeny vedlejšími trasami a navazují i na jezdecké trasy v sousedních regionech,“ informuje ředitelka Vysočina Tourism Oľga Königová. Jezdecké stanice jsou na hipotrasách rozmístěné po dvaceti až třiceti kilometrech. Krom základního požadavku, tedy ubytování a ustájení koně, mnohé nabízejí víc i pro rekreační jezdce a naprosté začátečníky, kteří na koni nikdy neseděli. Ti méně odvážní nebo malé děti se mohou posadit na koně a nechat se povodit v ohradě, zájemci o ježdění si mohou domluvit základní výcvik a poté se vydat s doprovodem na vyjížďku do přírody. V nabídce některých stanic jsou i svezení na bryčce či v kočáře taženém koňmi, westernové ježdění či v zimních měsících skijöring, tedy jízda na lyžích tažených koněm.

Některé jezdecké stanice se nacházejí na farmách a chovají další domácí zvířata, takže několikadenní pobyt si tam užijí zejména městské děti. Pro ně tam často bývá i dětské hřiště a další atrakce. Lákavé jsou jistě i dětské tábory zaměřené na jezdectví, kterých na Vysočině objevíte docela dost.

Ucelenou nabídku najdete na turistickém portále Vysočina.eu, kde je seznam jezdeckých stanic, nebo v turistické publikaci Vysočinou na koni, která je zdarma k dostání na eshop.vysocina.eu či na turistických informačních centrech v kraji.

Martina Strnadová
Vysočina Tourism

pdfVysočinou na koni