Aktuality

Vysočina získala třetí nejvyšší počet hlasů v anketě Kraj mého srdce 2020

TuristkaV anketě Kraj mého srdce 2020 získala Vysočina třetí nejvyšší počet hlasů po prvním Jihočeském a druhém Jihomoravském kraji. Obdržela tři třetí místa v kategoriích KAM na letní dovolenou – pěší a cyklo, KAM na výlety s dětmi a KAM na koně a koňské stezky.

Číst více...

Snímky rozhledny Mařenky a Dalešické přehrady zvítězily ve fotografické soutěži

778normalOsmatřicet fotografů poslalo celkem sedmdesát tři snímků zimního Třebíčska do soutěže, kterou pořádala destinace Třebíčsko – moravská Vysočina. Tři autoři nejlepších snímků v kategoriích amatérský a profesionální fotograf získali hodnotné ceny – pobyt na zámku, voucher do bistra či poukaz k nákupu regionálních produktů.

Číst více...

Tři týdny děti hrály o Igráčky z Vysočiny

lodHra o Igráčky z Vysočiny došla do svého závěru. Po třítýdenním plnění úkolů vycestovalo dvacet Jiříků či Mařenek za svými novými kamarády.

Číst více...

Pojďte, děti, budeme si hrát! O Igráčky z Vysočiny

IMG 1602Dnes začíná nová hra o Igráčky z Vysočiny, která potrvá až do 21. března. Sledujte facebookovou stránku Dovolená na Vysočině.

Číst více...

Jaro bude na žďárském zámku ve znamení venkovních aktivit pro rodiny s dětmi

zamek zdarV době, kdy jsme při procházkách odkázáni na hranice obce, je někdy těžké motivovat děti ke stále stejným procházkám. Lektorky edukačních programů na zámku ve Žďáru nad Sázavou se rozhodly nenechat rodiče napospas a připravily zábavnou rodinnou velikonoční hru a tvořivou soutěž. Větší děti se mohou těšit na Santiniho hvězdu – příběh plný úkolů s mobilní aplikací Skryté příběhy.

Číst více...

Scola Telcz – Intouchable

scola telcz 2021Třináct studentů z České Republiky, Slovenska a Rakouska se po tři dny (od 15. do 17. února 2021) zajímalo o virtuální obraz Telče a jeho možnosti. V malých mezinárodně a meziuniverzitně složených týmech nejen že zkoumali volně dostupné informace, ale po konzultacích s pedagogy a odborníky z telčského pracoviště NPÚ a Centra Telč Akademie věd ČR, kteří se na projektu Scola Telcz také podílejí, se především pokusili nabídnout některé způsoby zlepšení prezentace Telče ve virtuálním prostředí.

Číst více...

Vysočinský instagram nabízí originální fotky. I proto získal Zlatý lajk

instagramInstagramový profil Vysočiny @vysocinaregion byl oceněn v soutěži Zlatý lajk. Získal třetí místo v konkurenci celkem deseti krajů ČR, které Instagram aktivně využívají.

Číst více...