Aktuality

Na Vysočině přibyly dvě kulturní památky – Kalvárie v Hrotovicích a židovský dům v Třebíči

Sousoší Kalvárie_v_Hrotovicích_P1080472Ve třetím čtvrtletí roku 2020 byly v Kraji Vysočina prohlášeny dvě kulturní památky –sousoší Kalvárie ve městě Hrotovice a židovský dům v Třebíči.

Číst více...

Ubytujte se na Vysočině se slevou. Akce skončí 31. října

IMG 0315-Nepropásněte poslední možnost užít si podzimní prázdniny, prodloužený víkend či dovolenou na Vysočině se slevou na ubytování. Už jen tři týdny můžete čerpat slevové poukazy ve výši 1 000 korun na osobu. Akce skončí 31. října 2020.

Číst více...

Humpolecké muzeum získalo cenu za expozici s neandertálcem

5Nová antropologická expozice s neandertálcem v Muzeu dr. Aleše Hrdličky v Humpolci získala v národní soutěži Gloria musaealis zvláštní ocenění. Uspěla tak v konkurenci čtyř desítek projektů přihlášených v kategorii výstava roku.

Číst více...

Vysočina má svůj e-shop. Nabízí turistické brožury i Igráčka

e-shopVysočina Tourism představuje nový e-shop, kde nabízí propagační předměty a turistické publikace o Vysočině. Originálním kouskem je například vysočinský Igráček turista a turistka nebo kniha Vysočina – příroda a krajina plná nádherných barevných fotografií.

Číst více...

Jihlavské muzeum získalo cenu Zlatý mamut. Jeho nová výstava láká na skleněnou krásu

zlatý mamutV minulém roce proběhla v Muzeu Vysočiny Jihlava interaktivní výstava s názvem Svět středověkých her. Od 24. září muzeum návštěvníky láká na novou výstavu nazvanou Skleněná krása ze sbírek jihlavského muzea

Číst více...

Hrad v Ledči zítra ožije sklářskou poutí

3 hrad_ledec_n.s._sklarska_poutSklářské řemeslo, rozžhavená pec, loutkové divadlo, výstava, zvířátka, módní přehlídka, hudba… Na hradě v Ledči nad Sázavou bude zítra pořádně živo. Koná se tam totiž sklářská pouť.

Číst více...

Na Kadlečák nejen v zimě

tříkolkyLyžařský spolek Kadlečák nabízí sportovní aktivity i mimo zimní sezonu. Již druhým rokem se po sjezdovce prohánějí horské káry, jaké jsou k vidění ve známých lyžařských střediscích našich hor. Například na Benecku v Krkonoších, na Božím Daru v Krušných horách nebo v Čenkovicích v Orlických horách.

Číst více...