Aktuality

Hurá s mazlíčkem na výlet!

IMG-c0a3dee094a3216e6420c6072659a3c7-V


Objevte pet-friendly místa na Vysočině!

Pokud rádi cestujete se svým domácím mazlíčkem, Vysočina vám nabízí široké možnosti pro společné objevování. Připravili jsme pro Vás rozsáhlý přehled ubytování, stravovacích zařízení a turistických atrakcí, které jsou přátelské k domácím mazlíčkům. Nabídka zahrnuje různé lokality tříděné dle okresů a také zda se jedná o ubytování, stravovací zařízení, či turistický cíl.

 

 

Zde je několik tipů na místa, kde jsou vaši čtyřnozí přátelé vítáni:

  • Ubytování: Vyberte si z hotelů a penzionů, které jsou připraveny hostit i domácí mazlíčky. Co takhle 
  • Stravovací zařízení: Vychutnejte si jídlo v restauracích, kde mohou být psi přítomni. 
  • Turistické cíle: Navštivte historické památky a přírodní krásy, které umožňují vstup s psy. Prozkoumejte kouzelné hrady, zámky a přírodní parky, které jsou otevřené pro průzkum se čtyřnohými kamarády. Mezi místa, kam můžete jít se psím parťákem patří třeba Muzeum Nové generace, nebo Výletní loď Horácko. Pokud máte dobrodružnějšího kamaráda, zkuste navštívit třeba Středověké podzemí ve Světlé nad Sázavou

S těmito informacemi snadno naplánujete dovolenou na Vysočině, kterou si užijete vy i váš pes!

 

Věděli jste, že můžete na Vysočině vyšplhat na pomyslnou osmitisícovku?

Děvět skal_Lukáš_Doležal_1Pokud máte rádi turistiku a výzvy, Vysočina nabízí jedinečnou možnost: zdolání deseti vrcholů, které dohromady tvoří výšku přesahující 8000 metrů, známou jako "osmitisícovka". Tato výzva není jen o zdolání vrcholů, ale i oobjevování krásných míst a krajinných zajímavostí Vysočiny. Pojďme se podívat na deset vrcholů, které můžete zdolat!

Číst více...

Květen plný chutí a tradic

IMG 20240409_171834Farmářské trhy a Gastrofestivaly na Vysočině: Květen plný chutí a tradic

Číst více...

Tip na výlet: Z vodohospodářské stezky je vidět i borovice nad zatopeným Chudobínem

Chudobínská borovice_Martin_DolinskýŠestnáct kilometrů a dvaadvacet zastavení u infopanelů zahrnuje Svratecká naučná vodohospodářská stezka směřující z Dalečína ve žďárském okrese a Kraji Vysočina do osady Švařec. První polovina stezky vede po takzvané ‚pravobřežce‘, účelové komunikaci po pravé straně nádrže Vír I a nabízející malebné výhledy na zatopené údolí.

Číst více...

Z novoměstských skokanských můstků zůstaly pouze ty na kopci Šibenice

Horácké muzeum_foto_Miloš_NeumanNové Město na Moravě a lyže představují už více než století neodmyslitelné spojení, což potvrzuje i asi osmikilometrová naučná stezka zaměřená právě na lyžaře a lyžování. Na Novoměstsku se začalo lyžovat díky fryšavskému revírníkovi Rudolfu Gabessamovi, jenž si ski ke konci roku 1890 opatřil ze Štýrska, předvedl je na louce za hostincem ve Studnických Pasekách a současně tím k výrobě dřevěných ‚prkýnek‘, díky kterým se člověk ve sněhu lépe pohybuje, inspiroval místní řemeslníky. O lyže byl zájem, protože po zvládnutí techniky bylo lyžování nejen praktické, ale i zábavné a od toho už nebylo daleko k nové sportovní aktivitě. 

Číst více...

Rubínový klenot v krajině. Část zachované omítky v ambitu připomíná jeho původní barvu

Titulka Zelena_horaNikoli nedokončenou práci, ale záměr představuje část ambitu kolem kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, památky UNESCO, jež po obnově zůstala v původní podobě. Omítky byly pouze očištěny a zakonzervovány proti vlivu prostředí, nicméně na první pohled vypadají stejně jako před začátkem stavebních prací, které jsou prakticky u konce.

Číst více...

Památky na Vysočině otevírají své brány

zámek Jaroměřice_nad_Rokytnou_3_1Vysočina je jedním z těch míst, která nabízejí nesčetné možnosti pro objevování historie a kultury. Ať už jste zájemci o gotické hrady, barokní zámky, či lidovou architekturu, Vysočina vám přináší bohatou paletu možností.

Číst více...