Aktuality

Magický Santini slaví další kulatiny

zelena horaJan Blažej Santini, geniání architekt a jedinečný tvůrce barokní gotiky, během svého krátkého života (zemřel ve 46 letech) navrhl téměř stovku sakrálních, palácových i hospodářských staveb, bezmála osmdesát z nich také realizoval.

Číst více...

Jaroslav Hašek a jeho rok oslav

haskovy oslavyJaroslav Hašek

český spisovatel, publicista a novinář

30. dubna 1883 Praha - 3. ledna 1923 Lipnice nad Sázavou

Autor proslulých Osudů dobrého vojáka Švejka slaví tento rok dvě výročí: 140 let od svého narození a smutnější 100 let od svého úmrtí. 

Kdo byl mužem, který prošel téměř celou Evropu až k Asii, rval se s povstalci na uherských pustách, pobratřil se se všemi národy bílé i žluté pleti na jihovýchodě, šel s legiemi a přeběhl k rudým?  

Číst více...

Velikonoce na Vysočině

 Statutární město_Jihlava_Jakub_KOumar_1Velikonoce znamenají v liturgickém kalendáři nejvýznamnější křesťanský svátek. Společně se zajímavými akcemi, které se konají na Vysočině, vám přiblížíme jejich historii a zvyky.

 

Číst více...

Kam vyrazit s kamarádkou na víkend? Žďár nad Sázavou nabízí relaxaci, kulturu i sportovní vyžití

Kamarádky ve wellnessDobijte s kamarádkou energii na víkendovém pobytu ve Žďáru nad Sázavou. Užijte si tři dny plné odpočinku, kulturních zážitků, sportovních aktivit a vynikající gastronomie. Jak na úspěšný výlet ve Žďáru? Máme pro vás několik tipů.

Číst více...

Začíná Světový pohár v biatlonu. Dostupné parkování a kyvadlová doprava pro fanoušky

BiathlonistéSvětový pohár v biatlonu se blíží. Pokud jste fanoušci, určitě už netrpělivě čekáte na startovní výstřely. Letos se akce koná od 2. do 5. března 2023 v Novém Městě na Moravě. Organizační výbor Světového poháru připravil zajímavý program, který se odehraje v areálu Vysočina Arény.

Číst více...

Od úterý do neděle do muzea a galerie!

muzeum Nové_Město_na_Moravě_m-ARK_3Víte, že během jarních prázdnin můžete zajít na prohlídku galerie či muzea?

Na Vysočině vyhlíží své návštěvníky desítka krajských muzeí a galerií.

 

Číst více...

Navštivte během jarních prázdnin zábavní parky na Vysočině

Děti v zábavním parkuPtáte se, jak zabavit děti o jarních prázdninách za studeného a sychravého počasí? Nabízíme vnitřní aktivitu plnou legrace a sportovního vyžití. Zábavní parky na Vysočině zajistí celodenní program pro malé, větší i největší. 

 

Číst více...