Aktuality

Slevové karty, vizitky a hry zpříjemní cestování na Vysočině

 

b8dce27ff24e3fd009444ff350f7212c 1Volné dny jsou před námi, jestli máte v plánu je strávit na Vysočině, pak byste neměli následující řádky přeskočit. Máme pro vás totiž tipy na slevové karty, které vám zpříjemní cestování po Vysočině, kdy během poznávání zajímavých míst stihnete ještě ušetřit! 

 

Číst více...

Za vůní koláčů a slavnostmi brambor

e371e54b140117fc2245a66b6eb2fd14Měsíc září je plný barev, bzukotu hmyzu, voní dozrávajícím ovocem a burčákem. Nabízí ale také dožínkové oslavy a farmářské trhy. 

Dožínky, svátek sklizně, slavili již staří Slované mezi letním slunovratem a podzimní rovnodenností. 

Číst více...

13. ročník DOA objevuje KRÁSU UMĚNÍ

výřezLetos se již po třinácté otevřou na Vysočině dveře ateliérů, dílen a tvůrčích prostor. Více než stovky profesionálních i amatérských umělců a tvůrců umožní vstoupit návštěvníkům do jejich království a poodhalí tak tajemství a kouzlo své tvorby.

Číst více...

Babím létem za kulturní Vysočinou

1a4bf8eb2ac1d3254698d77fbc21bd42

Ať už chytáte pavoučí vlákna poutníčků ve větru nebo se díváte do kalendáře, jisté je, že se podzim nezadržitelně blíží. Noci už bývají chladné a ráno se převalují v údolích peřiny ranní mlhy, počasí je však přes den stále ještě přívětivé. Suché, teplé, málo větrné, zkrátka jako stvořené pro výlet. Na co se můžete v září na Vysočině těšit?

Číst více...

Divoká Vysočina

e46fa0e28ecd3cf1dcc099f01d440eb6

Tropické teploty si na pár dní berou prázdniny a to je ideální příležitost vyrazit s dětmi objevovat faunu naší Vysočiny!

 

 

 

Číst více...

Objevte svět venkovních her na Vysočině

zámek Velké_Meziříčí_m-ARKLámete si rádi hlavu? Máme pro vás skvělou zprávu! Na Vysočině je pro vás připravena řada venkovních her a šifer. Vstupte do tajemného světa šifer a záhad, které se skrývají na malebné Vysočině. Na první pohled klidná krajina se stává hřištěm pro odvážné luštitele. Rozluštění těchto hádanek může odhalit nejen skryté poklady, ale i ztracené příběhy minulosti. Připravte se na dobrodružství, které vás zavede od významných památek až po zapomenuté cesty, kde v každém kameni může být klíč k záhadě. Zapojte svůj rozum a kreativitu do rozluštění šifer na Vysočině.

Číst více...

Vyrazte na rodinný výlet vlakem! Kam a proč?

2Ať už jezdíte vlakem pravidelně do práce, nebo jste jím jeli naposledy v dětství k babičce na prázdniny, vězte, že výlet vlakem je vždy dobrý nápad. Zkuste jednou vybočit ze stereotypu a místo do auta, nasednout do vlaku, a to nikoli za povinnostmi, ale za něčím mnohem lepším – výletem! Proč? Ten vlakový má hned několik výhod!

Číst více...