Aktuality

Slavnostní otevření expozice Děti Antonína Kaliny

ImageV roce 2012 ocenil Izraelský památník obětí holocaustu Yad Vashem titulem Spravedlivý mezi národy Antonína Kalinu z Třebíče za záchranu tisícovky dětí v koncentračním táboře Buchenwald.

Číst více...

Výstava českých malířek a sochařek „Femme fatale

plakat 1_femme_fatale_1V Galerii výtvarného umění v Havlíčkově Brodě proběhne od 9. února výstava pod názvem Femme fatale, která představí návštěvníkům díla českých malířek a sochařek, tvořena ve Francii.

Číst více...

Večerní zážitkové prohlídky přenesou návštěvníky do tajemného středověku.

Vecerni prohlidky_3Potřetí oživí žďárský zámek večerní hrané prohlídky. Návštěvníci se v pátek 15. a v sobotu 16. února přenesou do poloviny 13. století, do období vzniku a budování kláštera. Stanou se poutníky a pocestnými a  za zdmi středověkého kláštera se setkají s první mnišskou komunitou, tehdejším opatem a také se členy zakladatelských rodin. Některé scény se budou odehrávat v běžně nepřístupných prostorách starého opatství.

Číst více...

Alternátor připravil výstavu o třebíčských koželuzích

ilustracni foto_vystava AlternatorEkotechnické centrum Alternátor v Třebíči-Borovině připravilo ve spolupráci s Muzeem Vysočiny Třebíč novou tematickou výstavu věnovanou (nejen) třebíčským koželuhům. Návštěvníci zde najdou nástroje, které koželuhové a jircháři používali, ale také se dozvědí o tom, jakým způsobem se dříve činily kůže.

Číst více...

Zažijte cestu do tvořivé mysli renesančního génia Leonarda da Vinci

Výstava LeonardoZámek Žďár nad Sázavou navštíví geniální vynálezce Leonardo da Vinci! Interaktivní výstava pro všechny generace je pořádaná u příležitosti 500. výročí úmrtí slavného renesančního umělce. Už od 1. února se můžete naplno ponořit do říše da Vinciho vynálezů, umění a vědecké práce.

Číst více...

Inspirujte se tipy na zimní zážitky z Vysočiny

Aktivity deti_zimaVysočina je rájem sportovně založených turistů, a to platí i pro zimní období. Pokud hledáte místo pro aktivní zimní dovolenou, v jednom z nejčistších krajů v republice vás čekají stovky kilometrů sjezdových a běžeckých tratí. Co ale na Vysočině dělat, když zrovna nepřeje počasí, sníh přírodu Českomoravské vrchoviny zatím nezahalil a vy přemýšlíte, jak si užít výlet nebo dovolenou s celou rodinou? Přinášíme několik tipů, stačí si jen vybrat.

Číst více...

V Třebíči oslaví Chanuku

První prosincovou sobotu budou v Třebíči, která se pyšní jednou z mála kompletně dochovaných židovských čtvrtí v Evropě, slavit židovský svátek světel – Chanuku. V 15.00 otevírá program v Zadní synagoze Příběh košer kávy.

Příběh košer kávy

Budete moci ochutnat košer kávu a také se dozvíte více o tom, jak se vyrábí, co je na ní specifického a zda se nějak liší od kávy, která košer není. Pokud vám káva zachutná, můžete si čerstvě upražená zrnka odnést domů. Na prodej bude mletá i zrnková káva. Vstupné 50 Kč.

Večerní prohlídky domu Seligmanna Bauera

Na 17.00 a 18.00 pro vás pracovníci Městského kulturního střediska Třebíč připravili večerní kostýmované prohlídky Domu Seligmana Bauera. Průvodcem tentokrát bude dobrý duch zdejší židovské čtvrti Rafael, který vás seznámí s chanukovým zázrakem, ale bude mít připraveno i něco dobrého zub.

Vstupné 80 Kč, rezervace nutná. Tel. 568 610 023 nebo na e-mailu: infosynagoga@mkstrebic.