Vydejte se do Třebíče za vánoční atmosférou i originálními dárky

20211128 180807Navštivte Třebíč na Vysočině v adventním čase. Uchvátí vás svou dokonale vyladěnou vánoční výzdobou, nabídkou dobrého jídla a pití i originálních vánočních dárků.

Tisíce světel zářících po celém městě, svítící stromy, andělé, obří svíce, zvířata, městská věž, adventní věnec nebo dokonce větrný mlýn, k tomu betlémy, jejich výstava v zámecké konírně, otevřené památky včetně těch v židovské čtvrti, tak vás přivítá Třebíč.

Procházku můžete začít u třebíčského kina a divadla Pasáž. Pokračujte na Martinské náměstí s vánočním stromem, vyřezávaným betlémem se zvoničkou a fotolavičkou a pak na Masarykovu vyhlídku, odkud budete mít celou Třebíč jako na dlani. Vydejte se po schodech na Hrádek, kde vás čeká alej s bohatou výzdobou, tam si kouzelnou vánoční atmosféru užijete do sytosti a pořídíte parádní fotky se svítícími medvědy, liškou či veverkou.

Rozhodně nevynechejte židovskou čtvrť, která je pod ochranou UNESCO. Ta nabízí otevřené kavárny s ochutnávkou pečiva dle tradičních receptur, košer sušenky, cukroví i vína a samozřejmě lahodnou kávu nebo punč či svařák. Bylo by chybou nezastavit se v další památce ze seznamu světového kulturního dědictví, a to v bazilice sv. Prokopa. Otevřeny jsou však i další, třeba Zadní synagoga, Dům Seligmanna Bauera, také expozice Děti Antonína Kaliny, interaktivní expozice Cesty časem či Muzeum Vysočiny Třebíč. Doporučujeme vypravit se také do Trebitsch whisky baru, v němž okusíte košer whisky špičkové kvality. Právě tu můžete pořídit i coby opravdu originální vánoční dárek z Vysočiny. Zajděte i na Kanciborek, kde stojí technická památka větrný mlýn. I ten je nádherně vánočně vyzdobený. Předvánoční návštěva Třebíče skutečně stojí za to.

Martina Strnadová
Vysočina Tourism

Autor: destinace Třebíčsko - moravská Vysočina