Ochutnejte pohádkovou Telč i dobroty z farmy

telcVyrazte s dětmi na zimní výlet na Vysočinu. Navštivte Telč, pobuďte na farmě, ochutnejte poctivou domácí kuchyni, nakupte originální dárky pro blízké a hlavně, sbírejte zážitky.

Když už pojedete na Jihlavsko, určitě si udělejte první zastávku v Telči, neboť ta vás dokonale naladí na Vánoce a s nimi spojené pohádky. Vždyť nejedna se v Telči natáčela. Až pak budete doma koukat na filmy Z pekla štěstí, Pyšná princezna, Kouzelný měšec či Jak se budí princezny, budete mít pohádková místa v čerstvé paměti. Historické jádro města, jež je pod ochranou UNESCO, náměstí lemované malebnými průčelími domů a procházka kolem rybníků s výhledem na renesanční zámek váš zážitek mnohonásobně umocní.

bohuslaviceNedaleký Hospodářský dvůr v Bohuslavicích vás zase přivítá tou pravou domácí atmosférou. Stylová restaurace s otevřeným krbem, na stole nějaká tradiční pochoutka, na dvoře domácí zvířectvo a další zábava pro děti. Tam se vyplatí pobýt delší čas. Děti si zcela jistě užijí malou zoo či hřiště s atrakcemi. A když pak všichni, zvenku pořádně vymrzlí, spočinete na teplé peci zachumlaní do kožešin, bude vám fajn. V Bohuslavicích můžete nakouknout i do místní palírny, kde dospělí okoštují nějaké ty tekuté vzorky ovoce. Dobrý tip na dárek pod stromeček.

novorisska keramikaNa pěknou procházku si odtud vyšlápněte do blízké Nové Říše, i tam je co k vidění. Krásný klášter, od něj vystoupáte křížovou cestou na vrchol, z nějž přehlédnete celou okolní krajinu. A v místní prodejně pořídíte krásnou, ručně malovanou novoříšskou keramiku s motivy květin ze starého herbáře, který je uložen v knihovně kláštera. Takový originální dárek jistě udělá radost někomu blízkému.

Martina Strnadová
Vysočina Tourism