Dejte si kafe v Humpolci a pivo v Želivě

brusleni 11Přijměte pozvání do Humpolce nejen na kávu, ale taky na kluziště či procházku kolem zříceniny Orlík, do Želiva třeba na pivo a na Farmu Poříčí na kapří paštiku a netradiční ubytování na posedu.

Za dalším výletem s chutí vás zveme do Humpolce. Procházka starobylou čtvrtí zvanou Zichpil s roubenými i zděnými domky vás přenese do starých časů. Vezmete-li s sebou i brusle, užijete je na umělém kluzišti, které je v provozu. Zastávka na lahodnou kávu a sladké dortíky v Café 8SMIČKA v bývalé budově textilní továrny vás pak příjemně naladí na další vycházku. Kavárna nechybí na gastromapě Lukáše Hejlíka. Ta může mířit třeba nad město ke zřícenině Orlík.

DJI 20210212_135520_268Pak popojeďte na dobrý oběd do restaurace v nedalekém klášteře v Želivě. Nabídnou vám tam dobré pivo z vlastního pivovaru a ubytování i s možností nechat se hýčkat v klášterní lazebně. A zamíříte-li na Farmu Poříčí, krom výborného jídla si odvezete třeba i neobvyklou paštiku z kapřího masa. A taky se vám tu dostane zcela netradičního ubytování. Přespat totiž můžete na posedu. No, řekněte sami, nezní to lákavě?

Cestou domů se můžete zastavit v Mlékárně Krasolesí a nakoupit si sýry, kefíry, máslo a další zdravé pochoutky z mléka anglonubijských koz, chovaných celoročně volně na pastvinách.

Martina Strnadová
Vysočina Tourism