Za vůní koláčů a slavnostmi brambor

e371e54b140117fc2245a66b6eb2fd14Měsíc září je plný barev, bzukotu hmyzu, voní dozrávajícím ovocem a burčákem. Nabízí ale také dožínkové oslavy a farmářské trhy. 

Dožínky, svátek sklizně, slavili již staří Slované mezi letním slunovratem a podzimní rovnodenností. 

Dnes je můžete prožít společnou hostinou s přáteli nebo vyrazit na oslavy či farmářské trhy na Vysočinu! Výlet si zpestříte nákupem čerstvé zeleniny, ovoce, dobré uzeniny, masa, mléčných výrobků, květin, místního pečiva, oleje, koření, medových výrobků a brambor. Farmářské trhy vám také nabízí možnost pobavit se s místními farmáři, jak své plodiny pěstují, a třeba získat i pár cenných rad.

  • Až do 13. 9. vás zve bítešská chasa na pestrý program vyhlášených Bítešských hodů.
  • V sobotu 9. 9. máte na výběr hned z několika akcí:

9ffef78a75a0ffd9b2a75b2416a50228

Humpolecká dokopná slibuje bramborové divadlo, hry a soutěže pro děti i dospělé, odborné poradenství pro pěstitele brambor, promítání dokumentu o bramborách, čtení o bramborách, tlučení másla, živou hudbu a další program.

Festival jídla v Chotěboři, kde ochutnávku a nabídku jídel zpestří kuchařská show známého kuchaře Jaroslava Sapíka a další kulturní program.

  • Farmářské trhy v Novém městě na Moravě.
  • Nebo můžete vyrazit na parkán do Jihlavy. Nasajte historickou atmosféru a pořiďte si kvalitní produkty přímo od farmářů z Vysočiny! 

2952

Co takhle si zajít v sobotu 16. 9. na ranní kávu a koláč do Žďáru nad Sázavou? Tradiční farmářský trh doplní odpolední FUTROVÁNÍ NA FARSKÝCH, které nabízí piknikovou pohodu s exotickými dobrotami a hudbou.

  

 

Závěr měsíce pak bude opět plný zajímavých akcí:

thumb 31114BIOFARMA DoRa, která s chovem koz na Vysočině začala již v roce 1992, připravila zajímavou akci na 23. 9. FarmaFest nabídne jarmark lokálních prodejců, komentované exkurze farmy, farmářskou stezku pro děti, komentované vaření s kozími produkty, ale také hudební program, o který se postará Thom Artway či kapela Eddie Stoilow

 

  • 23. 9. Farmářský trh a Svatováclavský den v Novém Městě na Moravě
  • 23. 9. Slavnosti brambor Bystřici nad Pernštejnem doprovodí přehlídka dravců, atrakce pro děti, svezete se na bryčce a také můžete nahlédnout do areálu centra Eden centra a jeho expozic. 
  • 23. 9. Bramborobraní v Třebíči doplní také 23. ročník folklorních souborů.

Tipy na další akce a kulturní nabídku na Vysočině si můžete prohlédnout na našem webu.