Zámek Žďár nad Sázavou

zamek-zdar-nad-sazavou-muzeum-nove-generaceHistorické centrum města Žďáru nad Sázavou se nachází v dnešním areálu zámku Žďár nad Sázavu, v místech bývalého cisterciáckého kláštera. Klášter dosáhl největšího rozkvětu a rozmachu v první polovině 18. století za správy opata Václava Vejmluvy, kdy také došlo k rozsáhlé barokní přestavbě. Přestavbu realizoval geniální architekt J. B. Santini.

Areál zámku je postupně obnovován. Jedná se o živé a kreativní místo, které nabízí návštěvníkům celodenní zážitek – komentovanou prohlídku Po stopách Santiniho, stálou expozici Umění baroka ze sbírek Národní galerie v Praze, naučné stezky kolem zámeckých rybníků, kavárnu, obchod s dárkovým zbožím či dětský koutek. V roce 2015 bylo v areálu zámku otevřeno Muzeum nové generace, unikátní zážitková expozice s interaktivními prvky. Přízemí expozice je věnované cisterciáckému řádu a temnému středověku, první patro umožní pohled do krásného a barevného světa baroka.

 zamek-zdar-nad-sazavou

zamek-zdar-nad-sazavou2

 

Vinárna
Zámeckou vinárnu najdete na II. nádvoří – v budově, které říkáme konvent. Je ideálním místem pro oslavu vašich narozenin, konání menší svatby, firemní akce s partnery nebo firemního večírku.

IMG 0627

K dispozici vám jsou tyto prostory:

  • zázemí pro občerstvení nebo catering
  • místnost se stoly a lavicemi pro příjemné posezení
  • vinotéka se širokým výběrem vín
  • toalety

Kapacita: až 30 osob

Rádi pro vás zajistíme také degustaci vín.

Pokud se chcete dozvědět víc, kontaktujte nás.

Přijďte se k nám nezávazně podívat a když budete přesvědčeni, že jsme místem, které hledáte, rezervujte si svůj termín. Cenu vám poté nastavíme individuálně dle vašich požadavků.