Zámek Úsobí

P7091313 DxO-3Zámek Úsobí byl za minulého režimu využíván jako LDN, od roku 1989 pak deset let chátral a zbyla z něho téměř ruina. V roce 1999 ho v dražbě koupila rodina Polákových a vlastními silami celý zámek zrekonstruovala. Pan Polák nastudoval historii zámku, obnovil minulým režimem zbourané zdi a zničené prostory, opravil se svými třemi syny doškovou střechu a čistě z vlastních prostředků vybavil celý zámek dobovým nábytkem, vybavením a dekoracemi.

Zámek, který byl původně opravován jako rodinné sídlo, je v současné době téměř celý otevřen pro širokou veřejnost k různým účelům a příležitostem, ať už jsou to koncerty, svatby, křtiny, ubytování, oslavy, natáčení filmů, firemní akce, apod. Na zámku si můžete vychutnat prohlídku zámku s majitelem a určitě Vás upoutá nejen bohatá historie zámku, ale i příběh o znovuzrození této krásné památky.

V současné době zájem o zámek stoupá. A to nejen pro svatby, ubytování a firemní akce, ale například i mezi filmaři. Celý říjen 2019 se zde bude natáčet australský film režiséra Kevina Khachana.