National Geographic vydal seznam nejlepších výletů. Je tam i Telč

089 TelcVysočinské město Telč je mezi pětadvaceti tipy na nejlepší výlet v roce 2020, které zveřejnil cestovatelský časopis National Geographic.

Každoročně vybírají členové 17 mezinárodních redaktorských týmů magazínu National Geographic Traveler ty nejzajímavější destinace celé planety, které stojí za to navštívit. Pro nadcházející rok se na jejich seznam dostalo i město Telč spolu s dalšími místy, jako jsou třeba Mostar v Bosně a Hercegovině, Tóhoku v Japonsku, africká poušť Kalahari, australská Tasmánie, Fort Kochi v Indii, Wales Way ve Velké Británii, Parma v Itálii, Puebla v Mexiku, Bělověžský prales v Bělorusku a Polsku nebo třeba ruská Kamčatka.

Časopis zve turisty k návštěvě Telče pro její oslnivou renesanční architekturu, díky níž bývá nazývána českou Florencií. Láká turisty do historického jádra Telče zapsaného na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, na trojúhelníkové náměstí lemované pastelově zbarvenými průčelími měšťanských domů, na zámek i k prohlídce štukové kaple.

Martina Strnadová, Vysočina Tourism