Pojďte na skok k sousedům

slide destinaceJsme sousedé, vzájemně spolupracujeme a podporujeme se. Nejbližšími sousedy Vysočiny jsou kraje Jihomoravský, Jihočeský a přeshraniční Dolní Rakousko. Nabízíme vám ty nejlepší výletní cíle u našich sousedů, které vybrali jejich odborníci na cestovní ruch. Stejně jako my, i oni propagují náš kraj a naše turistické cíle. Pojďte s námi na skok k sousedům.

Jižní Morava

Vítejte v kraji slunce, vína a pohodových lidí. Máme pro vás tipy na výlety a akce. Turistické pecky i místa mimo davy. Tady si odpočinete!

www.jizni-morava.cz

Jižní Čechy

Když se řeknou Jižní Čechy – většina lidi si vybaví Český Krumlov (památka UNESCO) či zámek v Hluboké nad Vltavou. My vám ale nyní chceme představit jiné, neméně zajímavé oblasti (zajímavosti), které jsou z Dolního Rakouska, Vysočiny nebo z Jihomoravského kraje co by kamenem dohodil. Jedná se především o oblast České Kanady, Třeboňska a Novohradska.

www.jiznicechy.cz

Dolní Rakousko

Historické jádro dnešního Rakouska je oblíbeným místem na dovolenou i výlety. Mimořádná zeměpisná poloha Dolního Rakouska však nepřinesla jen bohaté kulturní dědictví. Díky prolínání alpské a panonské, severoevropské a jihoevropské klimatické zóny zde vzniklo obrovské bohatství různých krajinných typů. Lužní lesy a stepi, horské pastviny a jezera, soutěsky a pahorkatiny, říční údolí a slatiny: asi nikde jinde v Evropě nenajdeme na tak malém území tolik harmonicky se prolínajících typů krajiny. Oblast kolem Dunaje je přírodně půvabným a kulturně pozoruhodným místem na dovolenou!

 www.dolni-rakousko.info