Přijeďte s lyžemi na Křemešník, za rekordy do Pelhřimova

Křemešník5Za lyžováním, rekordy a zimními výlety vyrazte na Pelhřimovsko. Přírodu a lyže si užijete na Křemešníku, rekordy zase v pelhřimovském muzeu.

 

 

Sjezdovka na vrchu Křemešník je vzdálená jen asi 9 kilometrů od Pelhřimova. Zaparkujete přímo pod vlekem a vydáte se na svah dlouhý 370 metrů, kde můžete řádit od deváté hodiny ranní do osmé večerní. Začátečníci a děti třeba využijí lyžařskou a snowboardovou školu.

01Až vás budou bolet nohy, vyzujte lyžáky a odpočiňte si v restauraci či baru Hotelu Křemešník. Překvapí vás rozmanitým sortimentem české a evropské kuchyně. V hotelu se samozřejmě můžete i ubytovat, pobýt pár dní a užívat si lyžování i krásnou okolní přírodu co nejdéle.

Křemešník je poutním místem opředeným mnoha pověstmi. I v zimních měsících můžete prozkoumat jeho nejzajímavější místa, jako jsou kostel Nejsvětější Trojice na vrcholu, kaple sv. Jana Křtitele, skalka s křížkem, křížová cesta, Větrný zámek či studánky s léčivou vodou, byť budou asi zamrzlé. Ale nedejte se odradit. Taková voda ze Stříbrné studánky stojí za ochutnání i v zimě, neboť vyvěrá ze zatopeného stříbrného dolu.

11 -_nejmensi_motocyklUrčitě zajeďte do nedalekého Pelhřimova. Ne, podívat se na krematorium, ale navštívit Muzeum rekordů a kuriozit. Uvidíte největší, nejmenší, nejdelší, nejtěžší a další rekordní exponáty, unikátní výtvory zlatých českých ručiček. Jsou mezi nimi například model Pražského hradu slepený ze špejlí, sovětský tank T34, dvoumetrová tužka, 164kilogramová hrací kostka, čtyřmetrový medvídek Kuky, funkční mramorové housličky, nejmenší funkční motocykl v Čechách, největší vyřezávaná dřevěná lžíce, funkční parní stroj celý vyrobený ze skla, miniaturní rytiny na špendlíkové hlavičce a další zajímavosti. Otevřeno je od pondělí do neděle od devíti do sedmnácti hodin.

Vysocina.eu, skikremesnik.cz, muzeumrekorduakuriozit.cz