Lyžujte a objevujte Žďárské vrchy

Jimramov6Lyžování v Jimramově spojte s výlety do krajiny Žďárských vrchů, na zříceninu Štarkov, vrchol Prosíčka, do malebných vesniček Javorek, Krátká či do pohádkového Podlesíčka. Čeká vás program na celé jarní prázdniny.

Ač se počasí tváří jarně, na Vysočině můžete stále lyžovat. Skiareál Jimramov nabízí sjezdovku 500 až 600 metrů dlouhou s převýšením 90 m. Je v nadmořské výšce 650 metrů, a navíc uměle zasněžovaná, takže odolává i teplejšímu počasí. Pro děti a začátečníky nechybí lyžařská škola a pro všechny občerstvení. Ubytování nabízejí chalupy a apartmány v Jimramově a okolí.

Štarkov2Také výlety zdejší přírodou stojí za to. Na strmých skalách asi šest kilometrů od Jimramova objevíte volně přístupnou zříceninu Štarkov. Jde o pozůstatky hradu, který byl kdysi východiskem loupeživých výprav. Nechte se unést fantazií o několik století zpět a užijte si ducha místa dosytosti. Ze Štarkova sestoupáte asi kilometr dolů po modré značce a přivítá vás vesnička Javorek. Udělejte si čas na občerstvení v hospůdce U Trakaře. Odtud se vydáte opět do kopce, ale nenechte se odradit. Cesta na vrchol Prosíčka pomocí ocelového lana a žebříků bude dobrodružná a následná vyhlídka dechberoucí.

Roubenky, stodoly, kapličku, haltýř či pazdernu můžete objevit v další malebné vesničce se jménem Krátká. Je vesnickou památkovou rezervací a v podstatě živým skanzenem. Zastavte se v Domě přírody Žďárských vrchů, který je v zimě otevřený o víkendech. Najdete tu expozici o vývoji místní krajiny a přírody v průběhu věků. 

Děti si, krom dobrodružství ve skalách, asi nejvíc užijí pohádkovou vesničku Podlesíčko. Aby ne, když ji tvoří domečky, v nichž bydlí Křemílek a Vochomůrka, Karkulka, Sněhurka či Budulínek. Ubytovat se v nich můžete i vy. Vesnička je u Sněžného, zhruba 14 kilometrů od jimramovského skiareálu.

jimramov sjezdovka