Hurá na lyže a na rozhlednu! Na Fajťáku vás čeká obojí

PC304287 orezUžijte si jarní prázdniny na Vysočině. Sjezdovka na Fajtově kopci stále jede! Vystoupáte na rozhlednu, prozkoumáte zámecký park, objevíte mosty a údolí řek Velkého Meziříčí.

V moderním a vybaveném lyžařském areálu na Fajťáku budete z Prahy i Brna raz dva. Je skvěle dostupný díky přímému napojení na dálnici D1. Hlavní sjezdovka je 430 metrů dlouhá s převýšením 85 metrů a dětská sjezdovka má 110 metrů a převýšení 20 metrů. Lyžuje se denně od rána do večera. Občerstvíte se přímo nahoře na svahu ve skibaru alpského typu a nebo v restauraci.

DSCN2886Na vrcholu sjezdovky a Fajťáku se tyčí rozhledna unikátního tvaru dvoušroubovice, která v noci svítí do dáli. Je 36 metrů vysoká a po vyjití 175 schodů budete mít město Velké Meziříčí a širé okolí jako na dlani. Možná vás překvapí přehlídka mostů, vedle sebe dva obloukové kamenné viadukty a třetí dálniční most Vysočina, nejvyšší ze všech na D1. S výškou 77 a délkou 425 metrů patří mezi největší v republice.

Ubytovat se můžete v Jelínkově vile a vychutnat si dobroty z vyhlášené rybí restaurace. Dáte si sumce, candáta nebo raději amura? A k tomu pivo Harrach z minipivovaru. Název má podle někdejšího majitele velkomeziříčského zámku hraběte Harracha. Nezapomeňte proto zajít do zámeckého parku se staletými dřevinami, kde objevíte další most, tentokrát krytý dřevěný, v podstatě přímo pod již zmiňovaným dálničním mostem.

V dalších dnech pak třeba prozkoumejte údolí obou řek, podle nichž město nese svůj název. V obou se vydejte po trase s interaktivními prvky pro děti, bude je to bavit. V Balinském na děti čekají obrazové tabule a jednoduché hry, díky nimž poznají rozmanitost zdejší přírody, v Nesměřském zase proniknou do světa bezobratlých a vyzkoušejí jejich zrak, sluch, chuť, čich i hmat.