Vyluštěte Santiniho šifru a objevujte jeho stavby

PohledPojďte si hrát. Šifrovačka nejen pro rodiny s dětmi vás provede Santiniho stavbami na Vysočině. Zavítáte do Zvole, Bobrové, Obyčtova, Ostrova nad Oslavou, Pohledu a Žďáru nad Sázavou, poznáte úžasné dílo geniálního architekta a ještě se pobavíte.

Santiniho šifru mohou luštit malí i velcí, skupiny i jednotlivci. Stačí projít pěšky nebo projet na kole či autem danou trasu, navštívit šest míst Vysočiny spojených s architektem Janem Blažejem Santinim Aichelem, pozorně prohlížet fasády kostelů, kamenné sochy nebo lesní zátiší, hledat symboly, tvary, písmena nebo čísla a vyluštit 27 úkolů.

Zelená horaHru uzavírá památka UNESCO. „Úspěšní luštitelé vymění řešení šifry s průvodcem v kostele sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře nebo v informačním centru Zámku Žďár nad Sázavou za drobnou odměnu,“ říká David Štěpánek, ředitel destinační společnosti Koruna Vysočiny, která celou šifrovací hru připravila.

Tištěný plánek Santiniho šifry je k dostání v turistických informačních centrech v Bystřici nad Pernštejnem, Novém Městě na Moravě, Nedvědici, Žďáře nad Sázavou, Zámku Žďár, Sněžném Šiklandu a také na pokladně Poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Více na webu Koruny Vysočiny.

Nejen Santiniho šifru, s Korunou Vysočiny si můžete užít další turistickou hru, a to Putování po sochách Michala Olšiaka.