Piknik v trávě: Užijte si Vysočinu se vším všudy

RHS0439_Milujete vycházky přírodou, zámeckým parkem, zahradou? Pojďte si je užít ještě víc, s odpočinkem v trávě pod širým nebem a proutěným košem plným dobrot k tomu. Vysočina nabízí místa, kde vás vybaví na ten pravý letní piknik.

Slunce svítí, vzduch voní, zůstávat doma by byl hřích. Udělejte si příjemný den, starosti nechte doma, toulejte se, usedněte ve stínu stromu, jen tak lelkujte a ochutnávejte. Třeba z piknikového koše plného těch nejlepších sladkých i slaných pochoutek s alkoholickými i nealkoholickými nápoji z Bistra Café Friends v Telči. Stačí ho vzít na břeh rybníka, usednout na deku a kochat se obrazem telčského zámku odrážejícího se na hladině vody. Budete jako v pohádce.

Svačina prostřená v trávě zámecké zahrady vás čeká v Třešti. Domácími briošky s trhaným masem, sýrem, zeleninou, farmářským chlebem s máslem a bylinkami, také ovocem, brownies či praženými mandlemi a lahví skvělého vína z moravského vinařství vám piknikový koš naplní Zámek Třešť.

I v Jaroměřicích nad Rokytnou si užijete romantickou atmosféru zámku. Přímo na jeho nádvoří totiž sídlí kavárna Splněný sen, která vás na piknik vybaví vším, co si jen budete přát. A vy si pak jen v parku za řekou najdete to nejlepší místečko, jedno, zda v trávě nebo na kamenné lavičce, a budete si hovět.

-vt-