Podzimní Vysočina láká k výletům do podzemí i na festival

Výlet s_chutí_do_jihlavského_podzemíNa výlet s chutí do podzemí, na zříceninu, kolem studánek, do otevřených ateliérů či na filmový festival… Připravili jsme pro vás spoustu tipů, kam vyrazit za zážitky i dobrým jídlem. Na mnohá místa můžete vzít i svého psa. Podzimní Vysočinu si zaručeně užijete.

Podzimní příroda i ulice měst mají své nezaměnitelné kouzlo stejně jako výlety v tomto ročním období. Svěží, chladný vzduch voní tlejícím listím, které vám šustí pod nohama, vy se kocháte nádherně vybarvenou krajinou a těšíte se, až usednete za stůl v nějaké vyhřáté hospůdce a dáte si něco dobrého na zub. Vytipovali jsme pro vás nová zajímavá místa, kde si nejen pochutnáte, ale i objevíte dosud nepoznané krásy Vysočiny.

26987Výprava Geoparkem Vysočina vás zavede na Roštejn i k Míchově skále a odměnou může být zastávka v Telči na šťavnatý steak. Výšlap na kole od jihlavské zoo na zříceninu Rokštejn proložte přestávkou v Lukách nad Jihlavou, kde ochutnáte ořech s hříbkovou omáčkou a podmáslovým knedlíkem. Nahlédněte do tajemného jihlavského podzemí. Ano, i tam vás může čekat chuťový zážitek třeba v podobě pivní degustace. Výlet se psem na zříceninu Orlík si pro změnu zpestřete dobrou kávou a sladkou dobrotou v zajímavém industriálním prostředí bývalé továrny na sukno v Humpolci.

Dáváte přednost kultuře před výšlapem do přírody či procházkou městem? Řada vyhlášených kulturních akcí na Vysočině se koná každoročně na podzim. Hned o prvním říjnovém víkendu se otevře stovka ateliérů a dílen po celé Vysočině. Nenechte si ujít výjimečnou příležitost seznámit se s malíři, grafiky, keramiky, sochaři, kováři, řezbáři, skláři, šperkaři a dalšími umělci přímo v jejich prostředí, kde tvoří své dílo. Náruživí čtenáři si zase přijdou na své během Knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě, který se koná 14. a 15. října. Tvořivý přístup ke světu vám představí letošní Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava ve dnech 25. až 30. října.

Vysočina společná_vstupenkaTaké muzea a galerie na Vysočině nabízejí lákavé výstavy a sbírky. Ve čtyřech krajských muzeích i se čtyřmi jejich pobočkami a ve třech krajských galeriích se návštěvníkům vyplatí využít společnou vstupenku, která je ke koupi až do konce roku za výhodnou cenu.

Tak co, vybrali jste si? Nechte se inspirovat a vyrazte na Vysočinu i na podzim. Další tipy kam za kulturou a na výlety s chutí najdete na našem turistickém portále.

Martina Strnadová
Vysočina Tourism