Nenechte si ujít oslavu dokumentárního filmu v Jihlavě

mfdf jihlava1Filmový svátek na Vysočině se blíží. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava proběhne od 25. do 30. října a dalších 14 dní bude online. Letošní ročník nabídne například nového Švankmajera.

Šestadvacátá Ji.hlava je oslavou tvořivého přístupu ke světu. Podle pořadatelů bude letošní ročník výjimečný a nabídne doslova nabitý filmový program v mezinárodních sekcích i u sledované soutěže domácích dokumentů Česká radost. Těšit se můžete na poslední film slavného surrealisty Jana Švankmajera Kunstkamera, na filmový portrét lezce Adama Ondry Posunout hranice v režii Petra Záruby a Jana Šimánka či na Tmání Ondřeje Moravce, první český film ve virtuální realitě.

Mezinárodní sekce představí největší přehlídku filipínské kinematografie v Evropě, a také program reflektující ruskou agresi na Ukrajině, téma války ve filmu.

Součástí MFDF Ji.hlava je vedle filmové přehlídky tradičně i další program. Inspirační fórum přinese diskusi o svobodě, teorii nerůstu, technologiích i Ukrajině. Industry program a jeho aktivity zaměřené na filmové profesionály nabídne prezentace evropských a amerických projektů, diskuse s odborníky o nejnovějších trendech v dokumentární tvorbě, představí plán a proměny Státního fondu kinematografie a další zajímavosti.

-vt-