Kopcovitá Vysočina je splněný sen běžkařů. Nabízí upravované trasy a aktuální informace

Koruna Vysočiny Bílá magistrálaRádi běžkujete a chcete mít všechny novinky o běžkařských tratích po ruce? Bílá magistrála a Lyžařské Jihlavsko vám kryjí záda. Zkontrolujte si trasy a vyrazte na běžky, dokud nám ještě počasí přeje.

 

 

Bílá magistrála

Bílá magistrála sdružuje stovky kilometrů lyžařských stop. Běžkovat můžete na Žďársku, Bystřicku a Novoměstsku. Destinační společnost Koruna Vysočiny vytvořila webovou stránku, na které najdete všechny potřebné informace na jednom místě.

Interaktivní mapa vám poskytne informace o stavu i údržbě stop (skůtr, rolba, čtyřkolka), zjistíte pro jaký styl lyžování je konkrétní trasa vhodná (skate nebo klasika) a dokonce vám i poradí, kde zaparkovat, nebo kam zajít v okolí do restaurace.

Webové stránky: bilamagistrala.korunavysociny.cz

Lyžařské Jihlavsko

Spolek SK LYŽAŘSKÉ JIHLAVSKO, z.s. spravuje webové stránky, na kterých naleznete aktuální informace o běžkařském lyžování v okolí krajského města Jihlavy. Dozvíte se o stavu tratí a o všech novinkách, které se týkají běžkování na Jihlavsku. Dále zde naleznete seznam výchozích míst a okruhů i poznámky k jednotlivým tratím.

Trasy jsou upravované pro oba běžkařské styly – bruslení a klasika. Všechny strojově upravené trasy jsou zdarma pro širokou veřejnost.

Webové stránky: www.lyzarskejihlavsko.cz