Od úterý do neděle do muzea a galerie!

muzeum Nové_Město_na_Moravě_m-ARK_3Víte, že během jarních prázdnin můžete zajít na prohlídku galerie či muzea?

Na Vysočině vyhlíží své návštěvníky desítka krajských muzeí a galerií.

 

Muzeum Vysočiny Jihlava

I když jsou do června 2023 expoziční budovy jihlavského muzea uzavřeny, můžete navštívit přednášky a malé výstavy, které muzeum připravilo na různých místech v Telči a Jihlavě. Nabídku programu můžete také sledovat v kalendáři akcí, kde získáte kompletní přehled o kulturním dění na Vysočině.

 

V Oblastní galerii Vysočiny v Jihlavě

projdete českým výtvarným uměním krajinářské školy Julia Mařáka, figurální malbou generace tvůrců Národního divadla, české avantgardy, kubismu, Skupiny 42 až do 2. poloviny 20. století. Pro děti je připravena 18.2. vernisáž HVĚZDOLET24.2. PRÁZDNINOVÁ DÍLNA a další zajímavé akce.

 

Muzeum Vysočiny Pelhřimov 

Sbírkový fond Muzea Vysočiny Pelhřimov tvoří ve valné většině předměty mapující druhou polovinu 19. století a 20. století, zejména předměty etnografické a numismatické, staré tisky, mapy, militária, artefakty umění a uměleckých řemesel. Nespokojené rodiče a jejich děti určitě zaujme prohlídka historické expozice Městské šatlavy

 

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod  

Nenechte si ujít návštěvu Havlíčkova bytu! Kdykoliv v běžnou otevírací dobu muzea si v prvním patře můžete prohlédnout stálou výstavu s názvem „Karel Havlíček Borovský – život a odkaz“. Rodák z nedaleké Borové, byl český básník a novinář. Je považován za zakladatele české žurnalistiky, satiry a literární kritiky. 

 

Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě 

V prostorech bývalé lékárny ze 17. století naleznete v těchto dnech výběr z tvorby malíře Josefa Jambora (1887 Pohledec u Nového Města na Moravě – 1964 Tišnov), který své krajinné náměty čerpal převážně ze své rodné Českomoravské vysočiny. 

 

Muzeum Vysočiny Třebíč 

Pro návštěvníky zámku jsou připraveny čtyři stálé expozice: 

Svět neživé přírody (mineralogická)

Svět portálů a bran (klášterní)

Lidé - Místa - Osudy (muzejní)

Valdštejnové na Třebíči (zámecká)

 

Horácká galerie v Novém Městě na Moravě 

V prostorách renesančního zámku máte jedinečnou možnost shlédnout díla takových sochařů, jako byli Vincenc MakovskýJosef MařatkaJosef Václav MyslbekKarel PokornýJan Štursa a další. Krásu horácké krajiny můžete obdivovat například díky plátnům Oldřicha BlažíčkaJosefa JamboraAloise Podlouckého.

 

A dobrou zprávou nakonec je, že k návštěvě krajských muzeí a galerií můžete využít SPOLEČNOU VSTUPENKU, která nabízí 12 vstupů do 4 muzeí, jejich 4 poboček a 3 galerií.

foto: m-ARK

spol vstup plakat