Začíná Světový pohár v biatlonu. Dostupné parkování a kyvadlová doprava pro fanoušky

BiathlonistéSvětový pohár v biatlonu se blíží. Pokud jste fanoušci, určitě už netrpělivě čekáte na startovní výstřely. Letos se akce koná od 2. do 5. března 2023 v Novém Městě na Moravě. Organizační výbor Světového poháru připravil zajímavý program, který se odehraje v areálu Vysočina Arény.

Hlavními událostmi jsou sprintové a stíhací závody pro muže i ženy. Můžete se těšit také na smíšené štafety a smíšené štafety dvojic, kde se bude soutěžit v týmech složených jak z mužů, tak z žen. Většina závodů se koná v odpoledních hodinách, abyste mohli v klidu dorazit na místo a užít si sportovní akci naplno.

Teploty stoupají, a tak minimálně po dobu dnešního a pátečního dne závodů Biathlon NMNM dochází k uzavření silnice I/19 od křižovatky směrem od Radňovic k Nemocnice Nové Město na Moravě, p.o. až po kruhový objezd. Tento úsek je nově vyhrazen pro parkování. Původně plánované parkovací plochy na loukách nejsou nyní vhodné.

Ve Žďáru nad Sázavou je vyhrazené parkoviště u sportovní haly a volné parkování na městských parkovacích plochách.

Jestliže nechcete řešit parkování, jsou připraveny kyvadlové autobusy mezi Vysočina Arenou a Žďárem nad Sázavou, Fryšavou a dalšími obcemi v okolí. Je potřeba si však předem zkontrolovat jízdní řády, které jsou k dispozici na webu pořadatelů.

Při cestě na biatlon si ale dejte pozor na několik omezení. Po celou dobu bude uzavřena cesta z Nového Města do Vlachovic. Pro zajištění bezpečnosti bude uzavřeno horní parkoviště u Nemocnice Nové Město na Moravě. Pokud plánujete cestu z Jiříkovic, musíte jet jednosměrně a vyjíždět okolo sjezdovky.

Program:

  • Čtvrtek 2. 3. 2023 –16:10 – Sprint muži (areál otevřen od 13:00)    
  • Pátek 3. 3. 2023 –16:10 – Sprint ženy (areál otevřen od 13:00)
  • Sobota 4. 3. 2023 – 13:50 – Stíhací závod muži (areál otevřen od 10:30), 15:45 – Stíhací závod ženy
  • Neděle 5. 3. 2023 – 11:30 – Smíšené štafety (Ž+M) (areál otevřen od 8:30), 15:15 – Smíšené štafety dvojic (Ž+M)

Všechny doplňující informace najdete na webu pořadatelů: https://www.biathlonnmnm.cz/