Kam vyrazit s kamarádkou na víkend? Žďár nad Sázavou nabízí relaxaci, kulturu i sportovní vyžití

Kamarádky ve wellnessDobijte s kamarádkou energii na víkendovém pobytu ve Žďáru nad Sázavou. Užijte si tři dny plné odpočinku, kulturních zážitků, sportovních aktivit a vynikající gastronomie. Jak na úspěšný výlet ve Žďáru? Máme pro vás několik tipů.

Doprava

Pokud přijedete vlakem, máte dvě možnosti, jak se dostat na nejzajímavější místa ve městě. MHD autobus č. 5 jezdí na náměstí, konkrétně na zastávku Havlíčkovo náměstí nebo na zastávku Horní ulice. Autobus č. 2 jezdí na Zámek Žďár, Pilskou nádrž a zpět.

Ubytování

Ubytovat se můžete v hotelu Tálský mlýn u Pilské nádrže. Jeho předností je výborná restaurace a lokalita. Hotel je výchozím bodem pro pěší turistiku, pro kola i brusle. Vydat se můžete na cyklostezku do centra Žďáru nebo do Polničky a dále k Velkému Dářku. Půjčte si elektrokola v Highland Sportu a vydejte se na bezstarostnou jízdu. Pokud si chcete odpočinout, můžete se vykoupat v hotelovém HOT Tubu a užít si klidnou procházku v okolí.

Sport

Sportovní areál Pilská nádrž je ideální pro ty, kteří chtějí strávit víkend aktivně. Od dubna do října je zde možnost půjčení sportovních potřeb jako paddleboardy, lodičky, šlapadla a další. K dispozici je také minigolf, diskgolf a venkovní posilovna. V zimě je Pilská nádrž startovacím bodem pro nástup do bílé stopy, v létě pořádá speciální letní diskotéky.

Kultura a odpočinek

Pokud vás zajímá kultura, rozhodně nevynechejte návštěvu Zámku Žďár, kde se nachází Muzeum nové generace a UNESCO památka na Zelené hoře. Můžete také navštívit kavárnu a cukrárnu U Tří hvězd nebo si projít stezku okolo Konventního rybníka. V samotném městě si můžete dopřát relaxační thajskou masáž ve wellness centru Oáza klidu.

Večery vyplní Městské divadlo nebo Kino Vysočina. Pokud vás zajímají místní dějiny, určitě navštivte Regionální muzeum.

Gastronomie

A co se týče gastronomie, Žďár nad Sázavou nabízí širokou škálu restaurací a kaváren. Zmíníme např. restaurace Ingot, Grand Poppet, nebo nové thajské bistro Oáza Bisto Thai&Grill. Pokud preferujete kavárny, určitě zamiřte do Café u tety Hany, která pořádá koncerty. V Café Stalingrad se můžete pokochat moderním uměním. Oblíbená kavárna s pekárnou P Café a Malá kavárna jsou také skvělou volbou. Pokud máte rádi sladké, nezapomeňte navštívit cukrárnu Amarena, kde si vychutnáte prvotřídní dezerty.

-vt-