Muzejní noc opět odkrývá tajemství!

mezinírodní den_muzeíVíte, co se děje v noci v muzeu? Žijí exponáty vlastním životem a chodí kurátor domů spát?  Na tyto a další otázky můžete dostat v následujících dnech odpověď, MUZEJNÍ NOC je totiž opět zde!

Mezinárodní den muzeí, který od roku 1977 každoročně připadá na 18. května, zahájí 19. ročník Festivalu muzejních nocí.

Ve dnech 19. května  16. června 2023 se můžete těšit na to NEJ, co pro vás muzea a galerie našeho kraje připravily!

  • Přímo v den zahájení, v pátek 19. května, pořádá muzejní noc Muzeum Vysočiny Pelhřimov. Před zámkem pánů z Říčan naleznete program plný hudby, divadelní performanci Pod pokličkou umělcovy tvorby, zdarma jsou otevřeny další muzea a ve freskovém sále zámku poběží na plátně tematické dokumenty.
  • Hašek, Hašek, Hašek a ještě jednou Hašek! Kdo by v roce Haška čekal v Havlíčkově Brodě na noci muzeí taky něco jiného? V pátek 26.5. na vás v Havlíčkově domě čeká flašinetář, divadlo formou kresby v písku, kvízy, bojovka pro děti v podzemí i kratičká adaptace Haškovy hry Mona Lisa. Vzhůůru na Bělehrad… vlastně na Brod!! Přijďte nasát atmosféru doby Josefa Švejka.  
  • Výtvarnou galerií v Havlíčkově Brodě budou znít v tentýž den magické tóny šansonu, které nás přenesou do Paříže a možná na jejich vlně podnikneme Cestu kolem světa. Hádej, hádej, hadači, Snad vše v kvízu rozluští naše děti nejmenší! 
  • Jestli Vás zajímá, JAK SE ŽILO ŘEMESLNÍKŮM ZA CÍSAŘE PÁNA, pak musíte 26.5. vyrazit také do Moravských Budějovic. Muzeum zde připravilo dílničky pro děti, loutkovou hru a kvíz. 

  • V pátek 9. června, budou do 21hodin vítáni také návštěvníci Horácké galerie v Novém Městě na Moravě. Ta nabídne novou expozici Vincence Makovského, tvůrčí dílny a vernisáž fotografické skupiny EPOS. Skvělou muzejní atmosféru Nového Města doplní již 2. ročník Sochy pod novoměstskou oblohou

  • Muzejní a galerijní noc 2023 najdete v Jihlavě také v pátek 9.6. U příležitosti výročí 215 let od pádu stonařovského meteoritu se můžete těšit na hvězdný program, který doplní také Dům Gustava Mahlera a Brána Jihlavy.