Nastupte na palubu kulturní výletové lodě!

350276734 634256395236693_6940949383463194612_n

Na "palubu kulturní výletové lodě" můžete naskočit tento pátek. Od břehů vyplouvá v 16,00 hodin a každý si může vybrat kajutu dle své aktuální nálady a vkusu. Cesta bude trvat několik měsíců, během kterých navštívíte to NEJ na naší Vysočině!

 

  • V pátek otevíráme kajutu s tajuplným názvem Noc kostelů, ta nabízí příležitost nahlédnout do míst, kam běžný cestující často nemá přístup.  Noc kostelů pomyslně odstartuje kulturní léto na Vysočině
  • Zámostí Třebíč 2023                        

25. ročník festivalu Zámostí zaplní 2.6. - 4.6. ulice města hudbou, divadlem, světelnými instalacemi, ale především přáteli. Mezi hlavní hudební hvězdy budou patřit kapely Wohnout, Mňága a Žďorp, Zrní nebo Shortex a Eagle.

 

  • 11. ročník Landscape festival proběhne v Jihlavě 1.6 - 1.10.2023.  

Festival nabízí Jihlavě a jejím občanům příležitost prosadit aktuální témata: kvalita veřejných prostranství a jejich udržitelnost, biodiverzitaadaptace na změnu klimatu. Témata, která osloví nejen místní ale také přespolní návštěvníky města. Festival svým přesahem do Brtnice, Branišova a Humpolce připomíná významné architektyvýtvarné umělce i zdejší organizátory veřejného života, kteří formovali a formují bohatý kulturní obraz Vysočiny.

 

  • Kajuta plná zvířátek ZOO Jihlava se bude líbit především dětem! V sobotu zde slaví všechna mláďata svůj svátek. Zoologická zahrada Jihlava se na vás již těší!

  • Neposedové mohou na naší lodi také pobíhat a procházet se na palubě Zámek Žirovnice, kde 3.6. od 9:00 startuje turistická Perleťová stezka.  Zdatnější borci mají sraz na Měřínské padesátce od 7:00-10:00 hod.

  • Pakliže preferujete kvalitu a nevyhledáváte velké "apartmakajuty", doporučujeme na sobotní odpoledne  jazz_bluesovou Sedlici. Areál naleznete u staré elektrárny Sedlice, v krásném lesnatém údolí na břehu řeky Želivky.
  • Na Lipnici se po letech opět vrací hudební festival! Festová Lipnice plná hudebních pecek nabízí skutečně velmi zdařilý program, který osloví mladé i zkušené fanoušky. V sobotu 3.6. se máte skutečně na co těšit!
  • Skleněná kajuta - Sklářství patří k "rodinnému stříbru" Vysočiny. Letos se Klenotnice otevírá v sobotu 3.6. ve Světlé nad Sázavou,  Zámecký sklářský den. Na nádvoří zámku a v zámeckých prostorách ve Světlé nad Sázavou se seznámíte nejen s místními skláři a autory významných děl, ale také si můžete vyfouknout vlastní výrobek nebo vybrousit své první umělecké dílo. Také budou k vidění ukázky malování na sklo nebo výroba skleněných figurek. Informace, kde se po celé léto až do září můžete potkat na Vysočině se sklem, naleznete zde.
  • Až do středy 7.6. můžete zajít ve Velkém Meziříčí na některou z akcí, přednášek, představení a koncertů v rámci 17. ročníku Evropského festivalu filozofie.

Přejeme všem krásný start a plavbu plnou zážitků a nových objevů! 

 

 

 

 

Foto : FBDoJihlavy