V Brtnici objevíte Itálii, Vídeň i Prahu!

cd3e0c700e3e1248a3fee86872a7b491 1Věděli jste, že kousek Itálie, Vídně nebo Prahy najdete v Brtnici na Vysočině?

Objevte fascinující výletní cestu do malebného venkovského okolí města Brtnice na Vysočině! Milovníci venkova zde naleznou skutečný poklad, vyšperkovaný kousky Itálie, Vídně a Prahy.

Brtnice Vladimír_Kunc_1Dobrodružství začíná u půvabné panské sýpky v Brtnici. Impozantní dvoupatrová budova je součástí rozlehlého panství s bohatou historií, sahající až do konce 16. století. Při procházení jejím interiérem budete překvapeni krásnými výstavními expozicemi, které vám otevřou okno do minulosti.

 

brtnice zamek_let22_011_fotom-ark_1Po krátké chvíli dorazíte ke skvostu tohoto regionu, zámku Brtnice. Tento působivý zámecký komplex, známý také jako Moravské Hradčany, vás okouzlí svým romantickým vzhledem a rozsáhlými nádvořími a zahradami. Historie zámku sahá až do doby husitských válek, kdy ho založila rodina Valdštejnů. Budete fascinováni unikátní kombinací gotické architektury a renesančních prvků. Legendy, tajemství a fascinující příběhy, dodávající zámku zvláštní atmosféru, vám během prohlídky prozradí místní průvodce. 

Rokštejn Vladimír_Kunc_5

Cesta pokračuje k malebné zřícenině hradu Rokštejn, která je jednou z největších hradních zřícenin na Českomoravské vrchovině. V této romantické kulise budete mít možnost prozkoumat pozůstatky hradních paláců, hranolové věže a hospodářských budov. Hrad je zapsán na seznamu kulturních památek a jeho okolí poskytuje inspiraci pro archeologické výzkumy. Při těchto výzkumech byly objeveny vzácné artefakty, které dokumentují život našich předků. Pověstí opředená kolekce hracích kostek nalezená v bráně do horního hradu vás přenese do minulosti, kdy si strážci hradu povídali při dlouhých zimních večerech.

Příseka Vladimír_Kunc_6Fandové aut a autíček nemohou minout vesnici Příseka a malebný zámek s jedinečným Muzeem autíček. Svět autíček jako na dlani vám nabídne vzrušující pohled na více než tisíc exponátů, včetně autíček a modelů vyrobených na území Československa ve 20. století. Expozice vás přenese do časů, kdy automobily sice neměly sofistikovanou technologii, ale jejich funkčnost, design a elegance stály na mistrovské řemeslné práci lidských rukou.

Venkovská dobrodružství v Brtnici a okolí jsou připravena potěšit Vaše smysly a nabídnout unikátní zážitky z krásy krajiny a její historie. Přijďte a zahalte se do atmosféry minulých století tohoto venkovského ráje!

fOTO: m-ARK, Vladimír Kunc