Santiniho hvězdy začnou opět zářit nad Vysočinou!

168552301297-kp8x-rgsS příchodem prázdnin se hlásí další zajímavé akce připomínající výročí jednoho z nejvýraznějších a nejplodnějších tvůrců dynamického baroka v Čechách, Jana Blažeje Santiniho. Přednášky, výstavy, nebo hrané prohlídky jsou nabízeny návštěvníkům památek již od února. Letní měsíce přináší další jedinečné akce, které byste si neměli nechat ujít!

Projděte se se Santinim v želivském klášteře a objevte jeho zázrak, postavte s francouzským výtvarníkem Olivierem Grossetetem stavbu 21.století, zatančete si v červenci na KoresponDance na zámku ve Žďáře nad Sázavou, Putujte za Santinim a jeho památkami s Martinem Pluhařem! Akce naleznete také v našem kalendáři nebo na Santini 300.

 

stavění

Víkend je za dveřmi a my vás zveme do zámku ve Žďáře nad Sázavou stavět Monument! Co zažijete?  Workshopy ke stavbě Monumentu z papíru (17. 6. - 18. 6. ) 

Zároveň si můžete prohlédnout jedinečné Muzeum nové generace nebo zažít prohlídky areálu zámku s průvodcem. V červenci si zde můžete během KoresponDance zatančit na inspiraci Santiniho génia. Vedle workshopů a diskuzí pro odborníky i laické nadšence nebo či hudebních show hlavní program dále doplní tradiční dětská představení projektů Škola tančí a Tvořivý tábor pro děti i dospělé. 
 

1685087762 6Originálně vás životem Jana Blažeje provedou v klášteře Želiv. Po celé prázdniny si můžete vybrat ze dvou skvělých hraných prohlídek, Santiniho zázrak a Putování se Santinim. Objevíte krásy dynamického baroka, ale zároveň nahlédnete do míst, kam se běžní návštěvníci dostanou jen zřídka.

Rozhodně si tuto akci zařaďte na prázdninový TO DO LIST a neváhejte na výlet vyrazit i s dětmi! 

 32024Putujte za Santinim do Obytčova! 25. 6. 2023 je připravený turistický pochod, prohlídka Santiniho památky a geocachingové setkání.