Víte, kde si koupíte v lese nanuka, kávu nebo pivo?

Bez názvu_copyMůžete je najít uprostřed lesů, na kraji lesních cest, u cyklistických a turistických tras nebo i soukromých farem. Na místě si můžete odpočinout, zahrát hru, občerstvit se dobrým jídlem, pitím, a hlavně dobýt baterky na další výletování.

 
O čem je vlastně řeč?

Seznamte se s novým způsobem občerstvení: lesními, lučními bary a občerstvovnami! Nabídka je pestrá a vybrat si zde můžete od různých sendvičů, polévek po grilovaná jídla. Nabídku doplňují teplé i studené nápoje, nezapomíná se ani na sladkou tečku.

Uprostřed přírody tak naleznete oázu, kde děti přestanou na chvíli klást otázku: “Kdy už tam budem?“, přelepíte puchýře, manžel polkne vytoužené pivo a na mapě opět najde správný směr výletu. 

Přestože vás tu neobslouží veverky, lišky ani zajíci, podporují lesní bary udržitelnou turistiku a ekologicky šetrný provoz.  Často nabízí také regionální produkty a podporují místní zemědělce a výrobce.

Jak to funguje? 

Sami si z nabídky vyberete, obsloužíte se a zaplatíte! Na místě jsou pokladny nebo QR kódy pro online platbu.

Nezapomeňte ale, ...

..., že jste tu na návštěvě a tak vše po sobě ukliďte a zanechte místo v čistotě pro další návštěvníky. 

  • U nás na Vysočině potkáte bezmála desítku "hospůdek na mýtince", stačí jen ZDE rozkliknout a naplánovat výlet nebo se cestou za sběrem hub zastavit!
  • Malé tipy nalzenete i zde: 

ulOMaOCestou z Třeště na Roštejn se můžete zastavit pod Kratiznou.

 

 

 

38134Ti, co se nebojí složitějších terénů, vyrazí do údolí Bobrůvky, kde se samoobslouží v Habří U Statkářky. 

 

  

 

260163069 217699827172958_2208861683681661118_nV kraji broučků a berušek u Jimaramova se můžete občerstvit před Lominkou

 

 

 

 

  

Foto: Petra Vince, Koruna Vysočiny, mapy.cz, FB Občerstvení před Lominkou