Podzimní prázdninové dny zvou do přírody i za památkami

24129Sluncem zalité podzimní dny předurčují závěr měsíce k ideálně strávenému času procházkami, pouštěním draků a výlety na Vysočině. 

 Navíc můžete túry doplnit nabídkou kulturních akcí, které jen dokoření podzimní prázdninové dny v kraji na historickým pomezím Čech a Moravy. Takže vstříc volným dnům na Vysočině!

  • DEN DÝNÍ 2023 NA ZÁMKU ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 28. 10.  

Den-dyniTématem letošního ročníku je propojení tradice a světla, které připomíná 300let od úmrtí stavitele  J. B. Santiniho. Právě on ovládal umění práce se světlem v architektuře jako nikdo jiný v té době. Na zámku můžete poznat, jaká kouzla se se světlem dají tvořit. Čeká na vás dlabání dýní, výroba svíček, zářících hvězd, stínové divadlo, ale i večerní světélkový průvod za hvězdami.

 

  • ZAVÍRÁNÍ HRADNÍ BRÁNY NA ORLÍKU  28.-29. 10.

ce058d13a6dbe6a013692e823edadf95Sezóna na hradě Orlík nad Humpolcem pomalu končí, ale rytíři pro vás připravili 2. ročník „Zavíraní hradní brány" věnovaný palným zbraním – dělostřelcům, lučištníkům a chladným zbraním.

 

 

  • UKONČENÍ HLAVNÍ TURISTICKÉ SEZONY V TŘEBÍČI  28.-29. 10.

24153

Poslední říjnový víkend se v Třebíčí loučí s hlavní turistickou sezónou. Přijďte se projít bazilikou svatého Prokopa a židovskou čtvrtí! Více informací ZDE.

 

 

 

 

 

  •  J. S. BACH A J. B. SANTINI AICHEL NA ZELENÉ HOŘE  29. 10.  

V neděli od 16 hodin zavítejte do poutního kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Přednášet zde o osobnosti geniálního architekta barokní gotiky Jana Blažeje Santiniho Aichela bude prof. Jana Royta. Moudré slovo doplní hudební recitál Marie Magdaleny Fuxové Bachovy houslové sonáty.

Další tipy naleznete na našem webu.

 

Foto: Ivo Svoboda, TIC Třebíč, Zámek Žďár nad Sázavou, PSJK