Prodloužený víkend plný objevů na Vysočině

Třebíč David_FalatTento týden se můžeme těšit na prodloužený víkend. Jak ho ale strávit, abyste si jej co nejvíc užili? Vybrali jsme pro vás z našeho kalendáře hned několik akcí, které stojí za návštěvu.

 

 

  • V pátek odpoledne v Třebíči oslavte Den boje za svobodu a demokracii akcí Světlo pro 17. listopad. Součástí oslav bude i program na Karlově náměstí včetně lampionového průvodu.
  • V sobotu dopoledne si vyrazte na farmářský trh v Novém Městě na Moravě, kde si můžete dopřát čerstvé a kvalitní potraviny přímo od těch, kdo je s láskou vypěstovali. Zakuste chuť Vysočiny v každém kousku lokálních specialit.
  • S dětmi se určitě nechte zlákat do Polné na Krampus fire show, která se koná v sobotu odpoledne. Užijete si průvod věhlasných krampusáků doplněný o velkolepé ohnivé efekty a profesionální ohňovou show.
  • Celý víkend se také můžete zastavit na festivalu IQ Play ve Žďáru nad Sázavou, kde se můžete hravě učit a objevovat nové hry a hračky, které podněcují mysl a otevírají dveře kreativity jak pro děti, tak pro dospělé.
  • Pokud byste místo her raději umění, neváhejte navštívit výstavu Kouzlo litografie v Jihlavě, kde se prezentují výtvarná díla Martina Boudy a Martina Kosa. Tato výstava je jedinečnou příležitostí seznámit se s touto starodávnou tiskovou technikou a jejími možnostmi.
  • Rádi byste se už naladili na vánoční atmosféru? Pak je pro vás celý víkend otevřena výstava o historii Vánoc a vánočních tradic v zámku ve Světlé nad Sázavou. Expozice vás provede časem a představí, jak se Vánoce slavily kdysi a jaké mají místo v dnešní době. Anebo zajeďte do Pelhřimova, kde je otevřena výstava O Ježíškovi, Františkovi a zvířátkách, která vzdává hold 800leté tradici stavění betlémů.

Přijďte a užijte si prodloužený víkend plný poznání, kultury a nezapomenutelných zážitků na Vysočině.

Foto: David Falat