Vysočina hlásí bílo, v provozu jsou první lyžařské stopy

marsovice-IMG 8738-Edit-2-milos-neumanS příchodem zimy se na Vysočině otevírá ráj pro všechny milovníky běžeckého lyžování. A protože nás tento rok sněhová nadílka potěšila už na konci listopadu, můžete si do sytosti užít pohled na zasněženou zimní krajinu z lyžařské stopy.

Počasí nám přeje a k dispozici jsou tak lyžařům stopy na Novoměstsku, Žďársku, Jihlavsku i Telčsku.

Kam si tedy můžete vyrazit?
rozenecke-paseky-IMG 8216-milos-neuman

Novoměstsko a Žďársko hlásí hned několik připravených tras. Informace o jejich aktuálním stavu vám poskytne Bílá magistrála. Nechte se unášet tichem lesů a výhledy na sněhově pokryté kopce.

Ani Jihlavsko není pozadu. Vydejte se kolem Vysoké nebo Čeřínku a objevte úchvatné trasy, které vás provedou malebnou krajinou. Aktuální informace najdete zde

Běžkovat můžete také u Humpolce, kde Mikroregion Zálesí prohrnul okruh Kaliště a Rozkoš. Další trasy budou následovat. Sledujte aktuální situaci na jejich Facebooku.

U Hlávkova a Šimanova se také projedete na běžkách. Je zde pro vás připraveno 24 km lyžařské stopy. Pravidelné info přidávají nadšenci do facebookové skupiny Běžkařské stopy Hlávkov.

studnice-krajina-IMG 2998-milos-neumanNezahálí ani Telčsko. Okolo Řásné na vás čeká pár pěkných okruhů, o které se stará TJ Řásná. Jejich aktuální stav můžete zkontrolovat na jejich facebookové stránce.

Neváhejte a vydejte se na Vysočinu za běžkami ještě dnes. Povětrnostní podmínky jsou skvělé a zimní kabátek Vysočině neuvěřitelně sluší.

Foto: Miloš Neuman

Aktualizováno: 5. 12. 2023 ve 12:20