Památky na Vysočině otevírají své brány

zámek Jaroměřice_nad_Rokytnou_3_1Vysočina je jedním z těch míst, která nabízejí nesčetné možnosti pro objevování historie a kultury. Ať už jste zájemci o gotické hrady, barokní zámky, či lidovou architekturu, Vysočina vám přináší bohatou paletu možností.

Od dubna se postupně probouzí k životu některé historické skvosty Vysočiny, otevírají své dveře a přivítají zvědavé cestovatele, aby je vtáhly do svých poutavých příběhů a malebných koutů. Některé z nich, jako například hrad Roštejn, nebo hrad Lipnice nad Sázavou, se návštěvníkům otevřely již na velikonoční víkend. Doporučujeme u jednotlivých památek předem ověřit otevírací dobu, některá místa zahajují turistickou sezónu pozvolna, a to pouze víkendy. 

Od května se na návštěvníky nadcházející turistické sezóny těší například zámek Budišov a zámek a Muzeum Velké Meziříčí. Na Vysočině máme i pár míst, kde se vyplatí na otevření bran počkat. Je to například Zámek Maleč, nebo zámek Police, kde sezóna začíná až v červnu. 

Už víte, kam vyrazíte o nadcházejícím teplotně nadprůměrném víkendu? Možná ještě ne tak úplně, a tak můžete načerpat inspiraci v našem katalogu památek.

Foto: MKS Jaroměřice nad Rokytnou