Centrum EDEN

Vyrazte do Bystřice nad Pernštejnem na tematickou prohlídku o životě našich předků, zámeckém životě šlechty nebo o zemědělství a farmách.

Kontakt

49.515694, 16.247696Mapa

Centrum EDEN pořádá tematické programy určené pro mateřské, základní i střední školy. Jejich cílem je zprostředkovat žákům zážitek, který je bude motivovat k zájmu o přírodu a historii.

Náplň tematické prohlídky Centra EDEN je vždy volena individuálně podle věkové kategorie a zájmů žáků, a také dle Rámcového vzdělávacícho programu.

Prohlídka zahrnuje tyto expozice:

 • Horácká vesnice
  Život našich předků a nejrůznější lidová řemesla: tkadlec, babka kořenářka, včelař, hrnčíř a mlynář.
 • Farma
  Interaktivní návštěva farmy a jezdeckého areálu. Ukázka chovu skotu, ovcí, drůbeže a koní s možností svezení na koni.
 • Panské bydlení
  Zámecký život šlechty v rámci ukázky panského bydlení správce celého velkostatku.
 • Příběh půdy
  Jediná interaktivní expozice zaměřená na zemědělství, jeho historický vývoj a na životní prostředí.

Prohlídky areálu pro MŠ: Základní okruh prohlídky trvá přibližně 90 minut a zahrnuje prohlídku Horácké vesnice, zookoutku, farmy, expozice Příběh půdy a nákup suvenýrů v Lékárně.

Prohlídky areálu pro ZŠ a SŠ: Základní okruh prohlídky trvá přibližně 90 minut a zahrnuje prohlídku Panského bydlení, Horácké vesnice, zookoutku, farmy, expozice Příběh půdy a nákup suvenýrů v Lékárně.

V nabídce je i organizovzání projektových dnů podle Vašich požadavků včetně zajištění odborníků z praxe. 

Parkoviště pro autobusy je hned před vstupen do areálu. Cena prohlídky areálu s průvodcem je 150 Kč za žáka, pedagogický doprovod má vstup zdarma. Cena za odborníka z praxe je 3000 Kč za odborníka. Prohlídky nejsou možné v červenci a v srpnu, kdy je areál otevřen veřejnosti.