Cykloaréna Vysočina Nové Město na Moravě

Na okraji Nového Města na Moravě se nachází velký sportovní areál. Jeho součástí je také Cykloaréna Vysočina.

Kontakt

Sportovní klub Nové Město na Moravě
Vlachovická 1200
59231 Nové Město na Moravě
region Žďár nad Sázavou
49.578831, 16.050800Mapa
Období: léto

Areál Vysočiny Areny je místo konání Mistrovství světa v biatlonu a dalších významných mezinárodních závodů. Leží na západním okraji Nového Města na Moravě a tradici lyžování a výroby lyží zde připomíná největší lyže v republice, která měří 744 centimetrů a váží 98,5 kilogramů.

Areál je veřejnosti volně přístupný, jízdu na závodních tratích může vyzkoušet v době mimo konání tréninků a závodů. V létě se bruslařům a lyžařům na kolečkových lyžích nabízí 450 metrů dlouhý asfaltový okruh, ke kterému přiléhá 150 metrů dlouhé trestné kolečko.

Vyznavači cross country se mohou projet lesem Ochoza, okruh je dlouhý 4,7 kilometru s převýšením 260 metrů a je tu i několik překážek pro cross country. V zimě je areál technicky zasněžován a závodní trasy v délce 1,5 až 5 kilometrů se pravidelně upravují pro klasický i volný styl.

V září 2014 zde byly veřejnosti otevřeny singletracky - jednosměrné trasy pro horská kola. Vybrat si lze z několika tras různých náročností. Na své si přijdou milovníci adrenalinu, rodiny s dětmi, ale i handicapovaní. Zázemí poskytne hotel Ski.

K populárním singletrackům, silničním, MTB a gravel okruhům přibyla v závěru roku 2018 další možnost, jak se v areálu sportovně vyžít. Novinka v podobě pumptrackové dráhy. Nová specifická trať pro terénní cyklistiku, takzvaný pumptrack, patří pro své parametry aktuálně k největším v Česku. Oficiální otevření s doprovodným programem se uskuteční spolu s tradičním otevíráním singletracků na začátku sezóny 2019.

Foto: archiv Vysočina Tourism

Vybavení

  • Rodiny s dětmi