Horácké divadlo Jihlava

Horácké divadlo Jihlava, jediná profesionální scéna Kraje Vysočina, je typické repertoárové divadlo se stálým činoherním souborem. V sezoně uvede divadlo každý rok šest premiér různých žánrů na velké scéně, dále pohádku a minimálně jeden titul na Malé scéně.

Kontakt

Horácké divadlo Jihlava, příspěvková organizace
Komenského 1359/22
58601 Jihlava 1
region Jihlava
00094811
49.398174, 15.589487Mapa

Tvorba na Malé scéně se zaměřuje převážně na děti, mladého diváka a na inscenace specifických formátů. V současné době to je například divadlo jednoho herce, herecké improvizace, a především dokudrama – dokumentární inscenace, které tvoří jednu z hlavních linií tvorby Malé scény.
Aktuální 79. sezóna (do června 2019) je věnovaná stému výročí vzniku Československé republiky a je složená výhradně z českých a slovenských titulů, přičemž stěžejním titulem je Svatý Václav – hra, kterou napsala jedna z nejvýznamnějších českých dramatiček Lenka Lagronová přímo pro Horácké divadlo.
V příští sezóně (od září 2019) oslaví Horácké divadlo  80. výročí. A že je co slavit – je totiž jednou z nejstarších stálých scén v ČR a 80. sezona bude toto významné jubileum akcentovat jak ve výběru titulů, tak tvůrců.
Aktuální program divadla najdete na webu divadla.

Foto: Horácké divadlo Jihlava

Vybavení

  • Rodiny s dětmi

Otevírací doba:

Aktuální program divadla dostupný na: http://www.hdj.cz/