Za židovskými košer produkty do Třebíče

Nechte se zlákat k příjemné procházce židovskou čtvrtí v Třebíči. Užijte si ji se vším všudy - s trochou té romantiky i požitkem z dobrého jídla a pití. Ochutnejte produkty vyroběné dle tradičních židovských receptur nebo košer whisky či víno.

Kontakt

Subakova 1/44
67401 Třebíč 1
region Třebíč
Délka trasy: 1,7 km
Časová náročnost: 1 h
Výchozí místo: Kavárna U židovské brány
Cílové místo: Bazilika sv. Prokopa
Období: léto, zima

Z kavárny Vrátka v židovské čtvrti už na dálku voní pečivo vyrobené dle starých, tradičních postupů a receptur. Stačí jen na chvíli odpočinku usednout ke stolečku a objednat si. Obslouží vás hendikepovaní, jimž práce v kavárně skýtá možnost začlenit se do běžného života.

kavárně U židovské brány na vás v prvé řadě dýchne kus historie, neboť dům je zmiňován v pramenech již roku 1724. Zatímco budete vstřebávat jeho jedinečnou atmosféru, můžete přitom ochutnávat dobroty. Vyzkoušejte krom lahodné kávy a dezertů třeba i košer sušenky či různé druhy košer vín.

Budete-li mít chuť v degustaci košer produktů pokračovat, přesuňte se do Trebitsch Whisky baru. Tam okusíte pravou košer whisky té nejlepší kvality. A co víc, dozvíte se, jak takový unikátní nápoj vzniká - z regionálních surovin v nedalekých Šebkovicích a posléze dozrává v místním baru.

Toulání starobylými uličkami třebíčské židovské čtvrti vás přivede i na jeden z největších židovských hřbitovů u nás, který je stejně jako židovská čtvrť pod ochranou UNESCO. A chcete-li během vycházky zvládnout všechny třebíčské památky světového dědictví, zakončete ji prohlídkou baziliky sv. Prokopa. 

Zde můžete najít recept na židovské cukroví hamantašen.

Foto: facebook.com/kavarnavratka - zidovskabrana, Jakub Mertl

Vybavení

  • Rodiny s dětmi