Vysočina již nabízí spoustu upravených tras pro běžkaře

3V4O9309Běžkaři již o víkendu otestovali první upravené lyžařské trasy na Vysočině. A s přibývajícím sněhem přibývají i další kilometry bílých stop po celém kraji. Vyzkoušejte některé z nich.

Na Jihlavsku můžete vyrazit do bílých stop kolem Nového Hojkova a Vysoké. Strojově upravený okruh pro bruslení najdete i za osadami Antonínův Důl a Červený Kříž. Sledujte pravidelně čerstvé informace na facebookové stránce Lyžařské Jihlavsko.

Upravené běžecké trasy jsou i kolem sportovního areálu Plovárenská v Havlíčkově Brodě. Díky velké vrstvě navezeného sněhu vydrží nejspíš až do jara.

Na Pelhřimovsku je upravený skiareál Antonka, stopy jsou i z Vlásenice na Starý Pelhřimov, z Městských sadů na Radětín a od pelhřimovského hřbitova na Křemešník. Pro aktuální informace sledujte FB stránku Pelhřimov – Ať víš, do čeho jdeš.

Na Třebíčsku (FB Třebíčsko – moravská Vysočina) se sice trasy kvůli dlouhodobému nedostatku sněhu strojově neudržují, ale i tak můžete zkusit oblíbené okruhy od polikliniky v Třebíči na Bažantnici či u Náměště nad Oslavou kolem rybníka Rathan. Tam i jinde jsou stopy projeté od dalších běžkařů.

Žďársko hlásí upravené běžecké trasy na mnoha místech. Například kolem Nového Města na Moravě (Lyžařské Novoměstsko), Pilské nádrže (FB Pilská nádrž – Pilák) i Velkého Dářka (FB Ski Velké Dářko). Okruh pro bruslení je uválcován ve skiareálu Martina Koukala na Řádkově louce ve Žďáru nad Sázavou. Souhrn aktuálních informací najdete na FB Koruna Vysočiny.

Lyžovat se dá samozřejmě i na dalších místech Vysočiny, trasy projeté od běžkařů vedou křížem krážem celou Vysočinou, neboť sněhu je dost a počasí zatím přeje. Tak neváhejte a využijte skvělou příležitost co nejdříve.

Tipy k dalším zimním výletům na běžkách najdete na našem turistickém portále Vysočina.

Martina Strnadová, Vysočina Tourism