Horácká galerie

Edukančí programy, workshopy, komentované prohlídky – to vše v Horácké Galerii v Novém Městě na Moravě. Přijďte se třídou za tvořením a poznáním. 

Kontakt

Vratislavovo náměstí 1
59231 Nové Město na Moravě
region Žďár nad Sázavou
49.561619, 16.075512Mapa

V Horácké galerii se můžete těšit na dva edukační programy, dva workshopy a na různé komentované prohlídky k aktuálním i stálým výstavám realizované autory či kurátory.

Nabídka edukačních programů:

  • Každý má svého vodníka (23. 6. – 16. 9. 2022 )

Edukační program pro žáky MŠ, ZŠ i SŠ k výstavě Hluboká voda, nejhlubší les. Žáci se ponoří do světa zvláštních bytostí, prozkoumají jejich podobu, vlastnosti a příběhy. Kromě tradičních bytostí děti zapojí také osobní strašidla a démony. Kvůli proměňování krajiny při tvoření využijí kromě přírodních materiálů také odpad.

  • Bronzová maska

Během této akční dílny se žáci vypraví do vnitřního světa sochařského díla. Inspirací je tvůrčí technika sochaře Josefa Klimeše. Studenti se seznámí s magickým významem masky, s technikou snímání masky, tepání do plechu. Sami si také masku vytvoří z měděného a hliníkového plechu. Na závěr je čeká společný happening na Vratislavově náměstí. Doporučený věk je 13–20 let. Délka programu je 90–120 minut, cena 50 Kč za žáka.

Nabídka workshopů:

  • Keramika

Žáci si vyzkouší práci s keramickou hlínou a vytvoří si vlastní výrobek. Workshopem děti provede lektorka Jana Zdražilová. Termín dle domluvy po celý školní rok. Cena 75–150 Kč na osobu podle typu výrobku. 

  • Malování sklem na hrnky

Studenti si pomalují hrníček podle své fantazie. Lektorkou workshopu je Jana Zdražilová. Termín dle domluvy po celý školní rok. Cena 200 Kč na osobu.

Nabídka komentovaných prohlídek:

Po celý rok můžete navštívit prohlídku stálých expozic nebo aktuálních výstav Horácké galerie s odborným komentářem kurátora. Minimální počet dětí je 10. Časové rozpětí je od 30 do 90 minut, čas lze ovšem upravit dle Vašich potřeb. Prohlídku je třeba objednat předem telefonicky.