1. Úvod
  2. /
  3. Stravovací zařízení
  4. /
  5. Restaurace
  6. /
  7. KOZLOVNA U DVOU KOČEK

KOZLOVNA U DVOU KOČEK

Proč U Dvou koček? „Kdysi tu u vchodu do domu stály dvě kočky, resp. jejich sošky,“ vysvětluje prapůvod názvu současný provozovatel Marek Slavíček. „Proč měnit zajeté, když je tohle místo známé právě díky kočkám? A tak se ke „kočkám“ bude chodit dál.“

Otevírací doba

Po - Čt 10 - 23
Pá - So 10 - 24
Ne 10 - 22

Kontakt

Marek Slavíček
Masarykova 138
Nové Město na Moravě
Okres: Žďár nad Sázavou
592 31
IČO: 03703177
Provoz celoroční
Poznámka CJ/AJ
Počet míst u stolů - uvnitř 94
Počet míst u stolů - zahrádka 96
  • Bezbariérový přístup
  • Platba kartou
  • Parkování
  • Domácí zvířata
  • Konferenční prostory
  • Salónek
  • Venkovní zahrádka

Kozel se tedy usadil v bývalém selském domě, který prošel rozsáhlou rekonstrukcí, protože hospoda v něm nikdy nebyla.

Majestátní socha kozla pak už jen přispívá k duchu restaurace, jejíž další dominantou je zachování původního průjezdu, kterým se vstupuje na rozlehlé zahradní posezení, u něhož najdete dětský koutek s pískovištěm, venkovní gril a zázemí pro cyklisty a jejich dopravní prostředky.

Moderní a přece tradiční Kozlovna v Novém Městě na Moravě je ryze nekuřácká a se svými 94 místy vyhovuje jak stálým hostům, tak mladším ročníkům. 

Foto: archiv Kozlovny U dvou koček

Zamilujte si Vysočinu

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru o novinkách.

Záleží nám na ochraně osobních údajů.

Newsletter
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Webový portál vysocina.eu byl vytvořen v rámci projektu Marketingové aktivity a rozvoj značky destinace Vysočina v letech 2024 – 2025, realizovaného za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.