Vysočina Filmová

Vysočina je atraktivní filmovou lokalitou. Vždyť kdo by neznal legendární Postřižiny točené v Dalešicích na Třebíčsku v areálu místního pivovaru. Na Vysočině se ale také natočilo hned několik známých pohádek. Na zámku v Telči panoval dobrý král Miroslav v pohádce Pyšná princezna, hrad v Ledči nad Sázavou se stal útočištěm filmového štábu jedné z nejúspěšnějších pohádek poslední doby Anděl Páně 2 a na hradu Lipnice nad Sázavou se točila pohádka Čert ví proč. K tomu, aby byla Vysočina filmaři vyhledávaným místem, od roku 2016 přispívá filmová kancelář Vysočina Film OfficeVydejte se s námi po stopách Filmové Vysočiny.

KLAPKA, filmová Vysočina poprvé

KlapkaZážitková turistická hra, která příznivce filmových zážitků provede 26 filmovými místy na Vysočině. Navštívíte s námi tradiční i méně známé filmové lokace a zavedeme vás do rodišť slavných filmových osobností. Procestujte s námi Vysočinu po stopách filmových hvězd. Připravte se a jedem! KLAPKA, filmová Vysočina poprvé… startujeme už 1. dubna 2019.

Nejen filmoví fanoušci mohou chodit po zajímavých místech spojených s filmařskou tematikou, plnit drobné úkoly, zaznamenávat je do Filmového pasu, aby na závěr svého filmového putování získali odměnu. Hlavní cenou bude víkendový pobyt v prvorepublikovém Letohrádku sv. Vojtěch v Počátkách na Pelhřimovsku. Určitě si ale užijete i další zajímavé ceny - návštěvu filmových ateliérů, turistickou deskovou hru Vysočina nebo filmový batoh. Vítěze vylosujeme z účastníků, kteří navštíví více než půlku míst zobrazených na herním pasu a kupon z něj odešlou nebo dodají na naši adresu.

Krajská příspěvková organizace spolupracuje s 26 partnery z celého regionu, jako například s Panským dvorem Telč, s městem Telč, s hradem v Ledči nad Sázavou, s Muzeem rekordů a kuriozit Pelhřimov nebo Dalešickým pivovarem. Přehled všech zapojených partnerů najdete zde.