Oblastní galerie Vysočiny Jihlava

Umění od 19. století do současnosti nabízí Oblastní galerie Vysočiny, která sídlí ve dvou budovách v krajském městě Jihlava.

Kontakt

Oblastní galerie Vysočiny
Komenského 1333/10
58752 Jihlava
region Jihlava
49.393955, 15.592072Mapa
Volné pokoje
Období: léto, zima

V roce 1948 byla díky cennému daru Marie Kovaříkové, která městu věnovala svou celoživotní sbírku, tedy 78 obrazů a jednu sochu, zřízena obrazová galerie města Jihlavy. V šedesátých letech se galerie vyčlenila z městského muzea přestěhovala se do budovy v Komenského ulici. Tam zřídili stálou expozici českého umění 20. století. Po revoluci otevřeli v další budově přímo na Masarykově náměstí stálou expozici českého umění 19. a 20. století a menší výstavy o umění i regionu.

V Komenského ulici sídlí také galerie ALTERNATIVA, která představuje aktuální umělecké přístupy. Ve sklepě se pak nachází zvuková galerie IGLOO, která poskytuje tvůrčí prostor pro prezentaci umělců pracujících se zvukem.

Návštěvníci mohou navštívit také komentované prohlídky, přednášky, zážitkové dílny, diskuze, besedy s umělci, koncerty nebo divadlo. Zájemci, hlavně děti tam mohou oslavit své narozeniny. Galerie také nabízí odborné konzultace a sbírky ze své specializované knihovny.

Foto: OKPPCR Kraje Vysočina

Otevírací doba:

úterý – neděle: 10:00 – 18:00

Videogalerie