Večerní zážitkové prohlídky přenesou návštěvníky do tajemného středověku.

Vecerni prohlidky_3Potřetí oživí žďárský zámek večerní hrané prohlídky. Návštěvníci se v pátek 15. a v sobotu 16. února přenesou do poloviny 13. století, do období vzniku a budování kláštera. Stanou se poutníky a pocestnými a  za zdmi středověkého kláštera se setkají s první mnišskou komunitou, tehdejším opatem a také se členy zakladatelských rodin. Některé scény se budou odehrávat v běžně nepřístupných prostorách starého opatství.

„Únorové prohlídky nesou název Za zdmi středověkého kláštera, návštěvníci se mohou těšit na zbrusu nový zčásti veršovaný scénář a průvodcem jim tentokrát bude jeden ze zakládajících mnichů kláštera. Opět máme zapůjčené krásné kostýmy z Horáckého divadla Jihlava a také rekvizity od žďárské skupiny Flamberk. Zámecký tým posílí členové divadelního spolku Dadabo,“ popisuje Martina Schutová z lektorského oddělení zámku ve Žďáru nad Sázavou.

Vecerni prohlidky_1Kostýmované hrané prohlídky jsou atraktivní i pro členy zámeckého týmu a mají už své místo v ročním harmonogramu akcí. „Na prohlídky se moc těším, jsou pro nás oživením sezony a možností vyzkoušet si trochu jinou práci s publikem, které samozřejmě zapojíme a vtáhneme do děje. Návštěvníci tentokrát zapojí při prohlídce všechny své smysly, kdo bude chtít, ten i něco ochutná,“  říká Markéta Sobotková z lektorského oddělení zámku.

Zážitek z prohlídek si odnesou malí i velcí

Obsahově jsou prohlídky tentokrát určené pro starší děti a dospělé, ale i menší děti si program určitě užijí. Tradičně se návštěvníci setkají se zvířátky, nakouknou do dalšího z mnoha klášterních sklepů, scény budou doplněné hudbou. Velikým překvapením bude pouze pro tuto příležitost zpřístupnění starého opatství.

Kapacita prohlídek je omezena, proto doporučujeme provést co nejdříve rezervaci na webových stránkách zámku www.zamekzdar.cz.